Publicat 24 Mai 2019 | Reactualizat 21 Iun 2019 | Expiră 24 Iun 2019

Gestionar - logistician punct lucru Beclean

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Minim 3 ani experiență profesională într-un post similar;gestiune,logistica,contabilitate
- Cunostinte de contabilitate
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Competente in utilizarea pachetului MS Office;
- Persoana organizata, muncitoare, amabila si punctuala;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
- Integritate, seriozitate si implicare;
- Orientare catre client
- Abilitati de negociere.

Descrierea jobului

Gestionarul este responsabil de coordonarea operatiunilor cu marfa in depozitul de care raspunde: receptie, pastrare in conditii optime, pregatirea livrarilor,coordonarea transporturilor. Asigura activitatile de gestiune pentru marfurile din depozitul punctului de lucru conform normelor si procedurilor in vigoare.
Activitatea de lucru se desfasoara in unitatea de productie din localitatea Bolintin Vale - judetul Giurgiu.

Responsabilitati principale :
- Inregistreaza in programul informatic de gestiune documentele si emite rapoarte catre sediul central;
- Analizeaza periodic situatia comenzilor, stocurilor si planificarea productiei;
- Respecta normele de depozitare si de manipulare a produselor (receptie, depozitare, transport), raspunzand de pastrarea in bune conditii;
- Pregateste si verifica documentele de incarcare, livrare si expeditie a marfurilor;
- Participa la inventarierea marfii din depozit;
- Receptioneaza, gestioneaza materiile prime, produse finite, ambalaje, consumabile;
- Organizeaza si coordoneaza activitatile din incinta depozitului;
- Organizeaza transportul materialelor catre clienti cu masini proprii sau masini inchiriate;
- Planifica si negociaza contractele cu transportatorii externi;
- Coordoneaza incarcarea materialelor in mijloacele de transport si verifica corectitudinea documentelor de livrare;

SC Symmetrica SRL lider national in productia de prefabricate vibropresate din beton si a echipamentelor, utilajelor automatizate necesare productiei prefabricatelor destinate constructiilor civile si industriale.

Expirat
Gestionar - logistician punct lucru Beclean  -  SC SYMMETRICA SRL