GESTIONAR in depozit- KLG EUROPE CLUJ NAPOCA

KLG Europe Logistics SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

SALUT!!
Esti pregatit pentru urmatorul pas in cariera ta? Iti plac provocarile si ti-ai dori un job dinamic?
Echipa KLG Europe Logistics din Cluj Napoca se dezvolta si este in cautare de noi colegi!

Rolul pe care il avem deschis acum este acela de
GESTIONAR in depozit

Ce profil ne-ar placea sa aiba viitorul coleg?
  • Studii medii absolvite (diploma de bacalaureat);
  • Abilități de operare PC si Microsoft Office, experienta in operare sistem stocuri /WMS;
  • Minimum 1 an experienta intr-o pozitie similara;
  • Avantaj-Traininguri sau cursuri pentru cunosterea legislatiei in domeniu (Legea Gestiunii nr.22/1969)
Sa nu fie chiar candidatul ideal :) dar sa aiba urmatoarele abilitati:
  • Fire operationala cu abilitati de gestiune;
  • Cunostinte de gestiune stocuri;
  • Aptitudini generale de invatare, comunicare, calcul si lucrul cu documente;
  • Initiativa, memorie vizuala, abilitatea de a lucra in echipa, automotivare;
  • Experienta in coordonarea unei echipe de cel putin 3 persoane;
  • Daca are si carnet de stivuitorist, ne consideram norocosi!! :))

Descrierea jobului

​Acest post are si cateva obiective, le gasesti mai jos:
  • Cel mai important:de a asigura conformitatea cantitatilor fizice de produse cu cantitatile scriptice;
  • Asigurarea bunei functionari a operatiunilor de gestiune;
  • Mentinerea realitatii stocului din depozit in concordanta cu actele legale (facturi, avize, etc.);
  • Asigurarea miscarilor stocurilor;
  • Introducerea marfurilor in stoc in baza documentelor de intrare.;
  • Expedierea marfurilor catre clienti;
  • Verifica corectitudinea comenzilor de intrare/iesire a bunurilor dpdv cantitativ si calitativ.
  • Se supune legii gestiunii (Legea nr.22 /1969 modificata prin Legea nr. 54/1994 cu toate modificarile si completarile ulterioare)
Ce oferim noi?
  • Un mediu de lucru placut si profesionist
  • Reale posibilitati de dezvoltare profesionala si personala
  • Salariu aliniat pietei muncii din domeniu
  • Tichete de masa
  • Plata orelor suplimentare
  • Abonament medical in retea medicala privata Regina Maria
  • Abonament BOOKSTER
  • O echipa COOL, care abia asteapta sa te cunoasca!!

Unde va fi locul tau de munca?

Ne bem cafeaua de dimineata in
Cluj
NERVIA Logistics Park, Str.Constructorilor, No. 26, Apahida.

Program de lucru: in ture

Descrierea companiei

Cine suntem NOI, KLG?

KLG Europe- unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii logistice din Europa!
Compania este specializată în distribuția europeană a transporturilor rutiere in regim de grupaj,detine peste 145.000 m2 de spatii de depozitare moderne, cu peste 800 de colegi profesioniști angajati in cele 15 sucursale din Europa si China.

KLG Europe Logistics este sucursala din Romania a grupului KLG, o importante case de expeditii care activeaza pe piata locala din 2006 si care investeste continuu in completarea si dezvoltarea echipei sale de profesionisti.
Astfel, compania isi continua ascensiunea atat prin adoptarea unei strategii realiste, adaptate contextului economic, cat si prin intarirea echipei.
Avem birouri si HUB-uri in 9 dintre cele mai importante orase din tara: Bucuresti, Cluj, Timisoara, Sibiu, Brasov, Constanta, Braila, Bacau si Craiova.

Pentru mai multe info despre KLG EUROPE LOGISTICS, te rugam sa accesezi www.klgeurope.ro

Daca iti place ce ai citit aici, atunci abia asteptam sa ne cunoastem!! :)
Poti aplica direct pe ejobs sau poti trimite CV-ul tau la career@ro.klgeurope.com, noi suntem nerabdatori sa primim aplicatia ta!

Prin aplicarea dumneavoastră la anunțul nostru de angajare, vă exprimați consimțământul în sensul păstrării CV-ului dumneavoastră în baza noastră de date. Datele sunt păstrate în scop de Recrutare și Selecție si ne-am bucura să menținem legătura în vederea oportunităților profesionale din cadrul KLG Europe Logistics.

Prelucrarea datelor cu caracter personal se va realiza pentru o perioadă de cel mult 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare pentru persoanele care nu au încheiat un contract individual de muncă. Pentru persoanele în cazul cărora procesul de recrutare se finalizează cu încheierea unui contract individual de muncă, datele acestora vor fi supuse politicii Societății privind GDPR.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.