Publicat 03 Ian 2019 | Reactualizat 02 Feb 2019 | Expiră 03 Feb 2019

Gestionar depozit

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii complete;
Experiența pe un post similar reprezinta un avantaj;
Cunoștințe de gestionare a mărfurilor;
Cunostinte de legislatie gestiune stocuri
Curs calificare stivuitorist reprezinta un avantaj.
Utilizarea sistemelor informatice (calculator, imprimante etc.) si cunostinte de operare PC (Word, Excel, Acrobat Reader, e-mail, Internet);
Seriozitate, responsabilitate și implicare.
Sediul nostru se afla in orasul Magurele, Ilfov.

Descrierea jobului

ATRIBUTII PRINCIPALE (si sarcini aferente):
1. Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
- Opereaza in stoc miscarile de marfa
- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
- Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
- Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
- Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
- Respecta legislatia de gestiune a stocurilor

2. Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
- Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie
- Verifica documentele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
- Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
- Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
- Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor

3. Asigura miscarea stocurilor
- Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
- Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
- Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
- Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata
- Preda marfa conform documentelor emise

4. Expediaza marfa
- Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
- Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii
- Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa

Frigotehnics este o companie, care ofera solutii complete in domeniul instalatiilor frigorifice. Incepand de la proiectare pana la executie, service si mentenanta, specialistii nostri au experienta in situatii dintre cele mai diverse.
Succesul nostru depinde de oamenii nostri. Pe masura ce continuam sa crestem pe piata curenta dar si sa ne extindem pe noi piete, nevoia sa ne extindem si echipa cu oameni calificati este vitala.
La Frigotehnics suntem mandri sa oferim clientilor nostri servicii de calitate, asta inseamna ca ne dorim sa angajam oameni pregatiti care actioneaza responsabil si motivati sa isi impartaseasca abilitatile si cunostintele in echipe de lucru performante.

Expirat
Gestionar depozit  -  Sc Frigotehnics Serv Com SRL