Gestionar depozit tabla si profile

GRENZEBACH - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii sau scoala profesionala tehnica;
  • Experienta de lucru in industrie;
  • Rezistenta la stres si efort fizic;
  • Capacitate si dorinta de a invata lucruri noi si atentie la detalii;
  • Abilitati operare PC
  • Autorizarile ISCIR ca stivuitorist si/sau masinist pod rulant constituie avantaje.

Descrierea jobului

  • Primeste si inspecteaza din punct de vedere cantitativ si calitativ toate materialele livrate in magazie, conform procedurilor si legislatiei in vigoare;
  • Primeste, verifica si arhiveaza documentele de intrare care insotesc marfa intrata in magazie;
  • Compară livrările cu specificațiile indicate pe comenzile de cumpărare iar daca este necesar, în colaborare cu controlul calității, întocmește rapoarte de neconformitate
  • Manevreaza dispozitivele pentru care este autorizat numai in conditii de Securitate deplina, cu respectarea normelor de protectie muncii.
  • Verifica in permanenta starea tehnica a dispozitivelor de control si securitate si anunta orice abatere observata.
  • Verifica cererile de consum si preda bunurile solicitate de catre alte sectoare, respectand procedurile si regulamentele in vigoare;
  • Asigura identificarea corecta a materialelor in depozit si depozitarea lor in conditii optime. Asigura ordinea si curatenia in spatiile de lucru.
  • Opereaza in sistemul integrat, in timp real, orice miscare in / din depozit si verifica acuratetea inregistrarilor;
  • Colaboreaza cu ceilalti colegi din departament dar si cu celelalte arii functionale pentru mentinerea corectitudinii evidentei stocurilor si a tranzactiilor;
  • Anunta la nivel ierarhic superior orice diferenta de stocuri constatata, orice deteriorare a produselor, orice disfunctionalitate aparuta in magazie;
  • Respecta obligatiile stipulate in contractul de munca, regulamentul intern si legislatia in vigoare
  • Funcționează în cadrul politicilor, obiectivelor și sistemului de management al calității companiei;

Descrierea companiei

The company

GRENZEBACH ROMANIA is the preferred engineering and solution provider for the float glass manufacturers with special focus on the tin bath and annealing sections of the process.

For more than 55 years, our aim has been to develop high level solutions for thermal treatment of glass including research, design, construction and maintenance.

These solutions will continue to contribute to maximize the thermal part of the manufacturing process and to secure the successful introduction of new products by existing and new customers.

GRENZEBACH ROMANIA designs and delivers independently working machines with their own controls and delivers complete annealing lehrs with all the necessary power and control cabinets for drives, cooling, heating, valves, control devices and DCS.

The company has sites in Belgium, Germany, Romania, and China and has already been involved in equipping more than 300 float glass production lines around the world.

Our design office has both mechanical and electrical design engineers.

Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 29 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos