Gestionar depozit roti/anvelope

AVIA MOTORS 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii medii (de preferat in domeniul auto);
Cunostinte in domeniul auto (piese schimb – de preferat);
Experienta in gestiune;
Vechime minim 1 an intr-o functie asemanatoare;
Cunostinte de operare PC;
Orientare catre client;
Capacitate de munca in conditii de stres si volum mare de lucru;
Persoana ordonata/organizata;
Permis categoria B (de preferat si C);
Corectitudine.

Descrierea jobului

Gestionarea si depozitarea rotilor/anvelopelor de iarna/vara.
Receptia/livrarea operativa a rotilor/anvelopelor din/catre ateliere si intocmirea documentelor legale de depozitare;
Intocmirea corecta si completa a fisei de depozitare;
Organizarea depozitelor, prin pastrarea ordinii, privind asezarea marfurilor conform caracteristicilor tehnice de depozitare, curateniei si a fiselor de depozitare;
Ofertarea/vanzarea de anvelope/roti noi, clientilor ale caror anvelope/roti depozitate, prezinta un grad de uzura ridicat;
Efectuarea receptiei cantitative, valorice si calitative a marfurilor si intocmirea documentelor legale de receptie;
Livrarea operativa a marfurilor in atelier, astfel incat sa se elimine timpii de asteptare;
Inregistrarea in evidentele gestiunii pe baza de documente legale a tuturor intrarilor si iesirilor de marfuri in magazia de piese si in celelalte magazii;
Urmareste permanent, in functie de cererea pietii, a completarii fondului de marfa si informeaza managerul direct, conform procedurilor, asupra necesarului de marfa pentru refacerea stocului optim;
Participa la efectuarea inventarelor;
Intocmeste facturi proforme si devize estimative;
Inlocuieste soferii in perioadele de absenta.

Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei. Politica de resurse umane Avia Motors urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa putenica, unita si implicata in construirea succesului companiei. Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate? Poti veni si tu in echipa Avia Motors! Trimite un CV si o Scrisore de intentie la adresa de e-mail : hr@aviamotors.ro sau prin fax la nr. (021) 209. 40.27. Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.
Publicat 19 Sept. 2022 Reactualizat 19 Oct. 2022 Expiră 19 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.