Gestionar, conducator auto, cadru tehnic PSI

IOR S.A. - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Gestionar materiale feroase si neferoase: - nr. posturi 1
- studii medii
- minimum 3 ani experienta intr-o pozitie similara
- cunostinte de profil, de gestionare a bunurilor si valorilor
- persoana organizata, constiicioasa
- integritate morala
- cunostinte privind legislatia in vigoare specifica

Conducator auto: - nr. posturi 1
- Obligatoriu: Minim studii medii;
- Obligatoriu: fara antecedente rutiere si fara cazier judiciar;
- Posesor de carnet de conducere categoria B;
- Experienta ca sofer minim 3 ani;
- Cunoasterea Bucurestiului;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational reprezinta un avantaj;
- Persoana dinamica, punctuala, organizata si responsabila;
- Conduita civilizata si agreabila fata de persoanele cu care intra in contact, precum si abilitati de comunicare, inter-relationare si lucru in echipa.
- Disponibilitate la deplasari in tara ocazional si la program flexibil;

Cadru Tehnic PSI: - nr. posturi 1
- Certificat Cadru Tehnic PSI
- Experienta Cadru Tehnic PSI peste 2 ani
- Cunostinte avansate in domeniul PSI si SU;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Cunostinte bune de operare PC – MS Office;
- Persoana comunicativa, receptiva, dedicata, cu atitudine proactiva, perseverenta;

Descrierea jobului

Gestionar materiale feroase si neferoase:
- raspunde de gestionarea tuturor materialelor feroase si neferoase;
- raspunde de receptiile cantitative si calitative a marfurilor intrate in depozit in baza documentelor de intrare ;
- intocmirea documentelor specifice activitatii
- are atributii in derularea inventarelor de gestiune si raspunde pentru toate bunurile incredintate spre gestionare;
- raspunde de livrarea materialelor din depozit;
- păstrarea curățeniei și a ordinii în depozit;

Conducator auto:
- Conduce autovehiculele societăţii, transportă personalul companiei în condiţii optime, conform indicaţiilor primite;
- Întreţine si exploatează corespunzator autovehiculele companiei;
- Ajută personalul serviciului aprovizionare, participând la livrări şi la descărcări/încărcări de marfă la magazia firmei;
- Preia şi transportă ocazional marfa sub 3,5 tone;
- Verifică zilnic starea tehnică a autovehiculului condus, respectand parametrii de funcţionare ai acestuia;
- Se implică în vederea soluţionării situaţiilor de criză;
- Actualizează documentele autovehiculelor parcului auto (ITP, rovignetă, RCA, etc)
- Informează în timp util conducatorul direct despre datele de revizie periodică, defecţiunile apărute/nereguli sesizate în exploatarea autovehiculelor
- Verifică periodic accesoriile, echipamentele, consumabilele din dotarea autovehiculelor utilizate la transport şi se asigură că autovehiculele companiei sunt prevăzute cu toate cele necesare în caz de vreme nefavorabilă
- Elaborează planificări privind reparaţiile şi operaţiunile de întreţinere pentru maşini şi participa după caz, la supervizarea efectuării reviziilor tehnice
- Mentine curatenia autoturismului

Cadru Tehnic PSI:
- intocmeste, actualizeaza, implementeaza documentele prevazute de lege in sarcina cadrului tehnic PSI.
- organizeaza si monitorizeaza activitatea de prevenire incendii la nivelul societatii, in directa colaborare cu ISU
- asigura verificarea instalatiilor de stingere si limitare incendii;
- face propuneri de reglementări tehnice și organizatorice a activității de apărare împotriva incendiilor
- Informeaza angajatorul cu privire la modificarile legislative aparute in legislatia din domeniul PSI si SU;
- controleaza modul de respectare a masurilor de prevenire si stingere a incendiilor;
- informeaza operativ, verbal si in scris, pe linie ierarhica, despre situatiile care prezinta pericol;
- participa la aplicatiile pe linie de PSI si SU, precum exercitiile de stingere si evacuare, cu participarea echipei de prim ajutor;
- executa periodic controale de prevenire la toate locurile de munca din cadrul societatii cu privire la respectarea normelor PSI;
- mentine contactul cu autoritatile locale si participa la controalele realizate de catre acestea;
- asigura buna desfasurare a activitatilor specifice in situatii de urgenta (prevenirea si stingerea incendiilor).
- intocmeste raportul anual de evaluare a nivelului de apărare împotriva incendiilor din domeniul de activitate.

De peste 80 de ani, noi suntem specialisti in prelucrarea sticlei optice, iar scopul nostru este sa realizam aparate opto-mecanice de calitate pentru dumneavoastra. Preocuparea noastra este sa îmbunatatim ce este bun, sa furnizam produse de înalta calitate care sa-si pastreze caracteristicile in timp. IOR a fost infiintata in 1936 si este singura societate româneasca cu traditie in proiectarea si realizarea de aparatura opto-mecanica. In 1941, IOR este militarizata si se vor realiza cu precadere produse pentru armata (binocluri, lunete, telemetre etc). Dupa 1949, se produc primele lentile de ochelari, apoi in 1951 este realizat primul microscop didactic, iar in 1954 primul aparat foto. Dupa 1959, se acorda o mai mare atentie domeniului medical si apar primele produse pentru oftalmologie, de asemenea incepe si productia de aparatura de proiectie cinematografica. In 1960, IOR produce primul microscop de laborator binocular, in 1961 primul unit dentar, in 1962 primul microscop de cercetare, iar in 1967 incepe sa produca obiective foto. Dupa anii 1980, sunt abordate noi domenii precum: optoelectronica, laser, metrologie, termoviziune cu aplicatii diverse. In obligatia noastra de a furniza pietii interne si externe produse de calitate, IOR a facut in ultimii ani schimbari structurale majore, inoindu-si linia tehnologica cu centre de prelucrare si strunguri cu comanda numerica, aparate de control. In prezent, in IOR este implementat un sistem al calitatii in conformitate cu standardul SR EN ISO 9001.

Publicat 6 iul. 2021 Expiră 5 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos