Publicat 13 Sep 2017 | Expiră 13 Oct 2017

GESTIONAR / CASIER/LUCRATOR COMERCIAL

4 posturi

Candidatul ideal

Gestionar:
- obligatoriu bacalaureat
- minim liceul absolvit;
- limba engleza nivel mediu si cunostinte de baza de operare calculator;
-spirit de echipa
-Bune abilitati de comunicare si relationare.
-Spirit organizatoric si de lucru
-Disponibilitate pentru un program flexibil, in ture si lucru in zilele de week-end.

Casier:
-experienta ca vanzator / casier in magazine specializate (avantaj);
-spirit de echipa, orientare catre client.
-Personalitate placuta,

LUCRĂTOR COMERCIAL:
- diploma de bacalaureat
- personalitate pozitiva, comunicativa, deschisa si cu respect fata de ceilalti
- orientat spre client , spirit de echipa
- dinamism, flexibilitate, capacitate de munca
- stil si pasiune pentru moda
- bun cunoscator de limba engleza

Descrierea jobului

Gestionarul depozitului are urmatoarele responsabilitati:
- receptionarea produselor conform proceduri interne
- pregatirea necesarului de marfa pentru magazin
- organizarea si asezarea produselor pe rafturi conform procedurii interne
- Respectarea prevederilor si reglementarilor interne privind activitatea de comercializare a produselor Terranova
-serviciu clienti, vanzare
- sarcini legate de functionarea corecta a magazinului dupa instructiunile Directorului de magazin
- Intocmirea de situatii si rapoarte
- Verificarea marfii din punct de vedere calitativ

Casier:
- scanarea si incasarea contravalorii produselor,
- oferirea informatiilor si suportului necesar clientilor,
- intocmirea documentelor contabile in conformitate cu procedurile de sistem cat si prevederile legislative de profil – registru de casa, monetar, NIR, DPL, DPI, decont, etc.
- Receptia cantitativa si calitativa a marfurilor.
- Merchandising-ul salii de vanzare si a vitrinei;
- Oferirea de consultanta clientilor;
- Respectarea prevederilor si reglementarilor interne privind activitatea de comercializare a produselor

- Atingerea targetelor de vanzari;

Magazin articole imbracaminte , brand international , TERRANOVA, situat in Centrul Comercial Iulius Mall.

GESTIONAR / CASIER/LUCRATOR COMERCIAL  -  TERRANOVA