Publicat 14 Feb 2019 | Reactualizat 14 Mar 2019 | Expiră 17 Mar 2019

Germană - Traducător/interpret pasionat de comunicare

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Avem nevoie de doi colegi/două colege care să ajute echipa să răspundă tuturor solicitărilor clienților și care nu renunță până nu s-a pus ultima virgulă într-un text.

Persoana potrivită

  • are studii de specialitate sau minimum 3 ani de experiență în traducere/interpretare
  • stăpânește la nivel avansat limbile germană și română
  • știe sau învață cu ușurință să lucreze cu diverse programe software
  • poate lucra independent, este amabilă și flexibilă

Descrierea jobului

  • Traducătorul preia proiecte de traducere și le duce la bun sfârșit respectând normele și procesele aplicabile.
  • Interpretul preia comenzi de interpretare, asigurând o bună comunicare pentru clienții vorbitori de limba germană.
În colaborare cu colegii, asigură buna funcționare a departamentului.Viziunea noastră este să fim mereu în preferințele clienților prin încredere și servicii de calitate.

Mediul de lucru este plăcut, colaborezi cu profesioniști în domeniu și ai posibilitatea dezvoltării permanente.
Desigur că vei fi remunerat cu salariu și vei primi multe bonusuri.
Dacă dorești, poți lucra de la domiciliu, deci nu contează în ce localitate te afli. Preferăm totuși să fii în Europa.

Nu aplica dacă
- nu ai niciun fel de experiență în domeniu
- detești folosirea programelor software
- ești o persoană neglijentă și nu știi dacă la ultimul job ai fost respinsă „din cauza” sau „datorită” acestui aspect.

Așteptăm CV-ul tău împreună cu tot ce consideri necesar (recomandări, diplome etc.) la adresa de e-mail office@active-translators.com
Pentru întrebări trimite un e-mail sau sună la nr. 0760654789.

Te așteptăm cu drag.
Echipa Active Translators

Servicii de traducere și interpretare in sectorul B2B cu specilizare in domeniile tehnic, medical, IT.

Cu clienți importanți la nivel național și internațional, compania oferă un mediu de lucru modern, posibilități de dezvoltare continuă și de afirmare pentru toți angajații săi.

Expirat
Germană - Traducător/interpret pasionat de comunicare  -  Active Translators S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles