Generalist Resurse Umane Oradea (determinat)

Metro Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești o persoană comunicativă și îți place să lucrezi cu oamenii? Ai putea fi persoana ideală pentru rolul dе Generalist Resurse Umane.

Cu ce se ocupă un HR Generalist în echipa noastră?
* Recrutează şi selectează personalul în conformitate cu politica de Resurse Umane a companiei;
* Participă la evenimente specifice de employer branding (târguri de joburi, workshop-uri cu diferite asociații);
* Întocmeşte documentele specifice administrării de personal (încheiere / derulare / încetare contract de muncă);
* Transmite către autorităţi documentele specifice, conform legislației în domeniu;
* Administrează și actualizează baza de date a angajaţilor privind datele personale şi timpul de lucru;
* Realizează integrarea noilor colegi şi participă activ la procesele de evaluare și dezvoltare ale angajaţilor;
* Monitorizează şi implementează programele de training ale angajaţilor din cadrul magazinului.

Descrierea jobului

Pentru a avea succes în acest rol, vei avea nevoie de:
* Cunoştinţe de legislația muncii;
* Cunoştinţe avansate de operare MS Office şi de software specifice activităţii departamentului resurse umane;
* Experienţă in proiecte de recrutare și/sau training;
* Capacitate de comunicare, flexibilitate, loialitate;
* Capacitate de gestionare a timpului şi a priorităţilor;
* Proactivitate şi orientare către client;
* Cunoştinţe de limba engleză.

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro
Publicat 19 oct. 2021 Reactualizat 16 nov. 2021 Expiră 18 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos