Publicat 24 Aug 2021 | Reactualizat 21 Sep 2021 | Expiră 24 Sep 2021

GASTRO CATEGORY MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare
- Experienta minim 5 ani in Retail, specializare Gastro (cafea, sandwich-uri, patiserie)
- Cunostinte: vanzari, siguranta alimentelor, HACCP
- Cunostinte operare PC: MS Office (mediu/avansat)
- Limba Engleza – nivel mediu/avansat
- Bune abilitati de comunicare, negociere si persuasiune
- Abilitate si experienta in training-ul altor persoane
- Abilitatea de a lucra intr-un mediu in continua schimbare, deschis la nou
- Foarte bune abilitati de organizare si de time management
- Persoana orientata catre rezultate
- Capacitate de planificare, previziune si rezolvarea problemelor
- Capacitatea de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitati
- Capacitatea de a lucra cu termene limita
- Disponibilitate la deplasari

Descrierea jobului

- Coordonarea activitatii gastronomice (aprovizionare, proiectare, dezvoltare, vanzare) din cadrul retelei CafeNar
- Coordonarea restaurantelor din statiile SOCAR: crearea retetelor, alegerea materiilor prime, stabilirea produsului finit, propunerea imbunatatirii/schimbarii/adaptarii materiilor prime/retetelor/meniurilor si a produselor comercializate in vederea diversificarii portofoliului de oferta pe zona GASTRO
- Managementul sortimentatiei categoriei GASTRO
- Managementul achizitiei de produse: selectia furnizorilor, evaluarea ofertelor, negocierea contractelor: preturi de achizitie, discounturi, termene de plata, etc, si monitorizarea respectarii termenilor contractuali
- Crearea conceptului gastronomic din statiile de carburant (echipamente, produse, mobilier)
- Implementarea planogramelor pe GASTRO, prin optimizarea spatiului alocat produselor importante, adaptarea la specificul locatiei a echipamentelor si ofertei de produse
- Crearea bugetului de vanzari la nivelul categoriei, analiza periodica a vanzarilor (cifra de afaceri, cost, marja)
- Implementare norme de siguranta alimentara conform cerintelor legale
- Training oferit angajatilor din cadrul statiilor de carburant responsabili de restaurant
- Analiza permanenta a pietei, concurentei in vederea asigurarii unor produse si preturi competitive
- Verificarea si monitorizarea costurilor aferente restaurantelor: pierderi, perisabilitati (materii prime, produse preparate spre vanzare si iesite din termen), consumabile, ambalaje
- Monitorizarea si optimizarea stocurilor de produse gastro pe statii
- Contributia la cresterea vanzarilor la nivel locatiei, colaborand cu manageri de zona și manageri de magazine pentru a se asigura că ofertele de marketing sunt comunicate corespunzator clientilor la nivelul magazinului
- Stransa colaborare cu toate functiunile/departamentele implicate pe zona GASTRO

SOCAR este o companie renumita la nivel mondial pentru activitatea sa de productie de petrol si gaze naturale, detinuta de statul Azerbaijan (The State Oil Company of Azerbaijan Republic ). Este o companie petroliera de stat ce investeste anual miliarde de dolari in infrastructura de transport. De asemenea, SOCAR este angrenata in plan european in proiecte cheie, menite sa creasca securitatea energetica a Europei, prin diversificarea resurselor de gaze naturale.

Incepand cu anul 2011, compania a intrat pe piata din Romania prin SOCAR Petroleum SA, prin crearea si consolidarea unei retele nationale de benzinarii, devenind astfel unul dintre cei mai importanti jucatori de pe piata distributiei de carburanti din tara noastra. In prezent, compania detine o retea de 62 de statii de distributie carburanti in 25 judete: Arad, Arges, Bacau, Bihor, Bistrita-Nasaud, Botosani, Brasov, Braila, Bucuresti, Buzau, Cluj, Dambovita, Dolj, Gorj, Hunedoara, Ialomita, Iasi, Ilfov, Neamt, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Timis, Valcea si Vrancea, fiind unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata distributiei de carburanti din nord-estul tarii.

Benzinariile SOCAR comercializeaza carburanti care respecta toate normele europene in domeniu, misiunea companiei fiind de a fi aproape de toti cei care doresc sa isi alimenteze in siguranta autovehiculele. Pe langa spatii de alimentare carburant, incarcare electrica si spalatorii auto, benzinariile SOCAR detin si un spatiu dedicat comercializarii de produse alimentare (produsele vedeta fiind cele traditionale din Azerbaijan – cafea la nisip si suc de rodie), produse proaspete de patiserie si fast food, accesorii pentru masina, roviniete, plata facturi, reincarcari, si multe altele.

Pentru ca oamenii sunt cea mai valoroasa resursa si credem ca ei sunt adevaratul motor al companiei SOCAR, pana in prezent, am reusit sa cream in Romania, peste 700 de locuri de munca si nu ne oprim aici.

Mai multe detalii despre noi puteti gasi pe http://www.socar.ro/

Expirat
GASTRO CATEGORY MANAGER  -  S.C. SOCAR PETROLEUM S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles