Publicat 16 Iun 2019 | Reactualizat 16 Iul 2019 | Expiră 17 Iul 2019

FUNDRAISING MANAGER - FUNDATIA INOVATII SOCIALE REGINA MARIA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam un Fundraising Manager pentru programele noastre: două Policlinici Sociale adresate persoanelor fără venituri și cu venituri mici/medii și două centre educaționale, din Băneasa și Clinceni. Ne dorim un/o coleg(a) creativ(a) și organizat(a) care să dezvolte mecanisme de fundraising de impact atât pentru mediul corporate, cât și pentru persoane fizice. Candidatul ideal poate construi cu ușurință și menține relații cu donatorii fundației. Ne dorim o persoană pozitivă, optimistă și entuziastă care să experimenteze și să construiască în echipă strategii aliniate la misiunea fundației.

Ce poti aduce in echipa noastra?

  • Abilități de vanzare, negociere, planificare, orientare către rezultate și atenție la detalii;
  • Studii superioare ( avantaj de profil economic);
  • Experienta in vanzari in B2B de min 3 ani;
  • Experienta in coordonarea de proiecte;
  • Experienta in sectorul Corporate - avantaj;
  • Experiență în sectorul non-profit (minimum un an) și în derularea de campanii de fundraising - avantaj;
  • Cunoașterea unei limbi straine (min limba engleza);
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Competente in intelegerea si analiza cifrelor; competente in MS excel, word si in raportare;
  • Experienta in lucru cu CRM;
  • Bun jucator in echipa;
  • Deschidere si dorinta de implicare in cauze sociale;
  • Gândire creativă, axata pe soluții.

Descrierea jobului

Cum vei ajuta?

  • Mentine canalele de fundraising existente si maximizarea rezultatelor;
  • Crea și menține relatia cu donatori corporate și persoane fizice;
  • Cauta si identifica noi oportunitati de finantare si noi canale/instrumente de fundraising;
  • Crea impreuna cu echipa de management a fundației strategia anuala de fundraising și vei participa la crearea strategiei de comunicare;
  • Coordona si mentine functionala baza de date cu donatori si potentiali donatori;
  • Monitoriza strategiile de CSR ale donatorilor și call-urile de granturi/proiecte;
  • Dezvolta campanii/concepte de campanii de fundraising împreună cu specialistul de Marketing, atat pentru donatori corporate cat și persoane fizice;
  • Construi noi relații cu posibili donatori prin participarea la conferințe, evenimente și workshop-uri relevante;
  • Participa și asigura suport pentru evenimentele de fundraising organizate și promovate de către fundație;
  • Administra conturile de pe platformele de crowdfunding sau de fundraising ale fundației;
  • Recruta si pregati voluntari pentru activitati de fundraising;
  • Intocmi statistici şi rapoarte ce ţin de activitatea de fundraising a fundaţiei.

Fundatia Policlinici Sociale Regina Maria este o organizatie de caritate neguvernamentala dedicata asistentei medicale integrate pentru persoanele fara venit si fara asigurare medicala si pentru persoanele cu venituri mici din Bucuresti, prin intermediul Policlinicilor Sociale. Ajutam si ingrijim persoanele aflate in nevoie prin proiecte sustenabile si durabile in domeniile sanatatii si educatiei.

Fundatia a fost infiintata de Dr. Wargha Enayati impreuna cu sotia sa, Mitra Enayati in luna august 2010. Daruirea, entuziasmul si spiritualitatea Reginei Maria au inspirat fondatorii sa creeze proiecte care sa contribuie la imbunatatirea calitatii vietii a cat mai multor romani.

De aproape 5 ani oferim servicii medicale de calitate in mod neconditionat si sansa la o viata decenta celor mai putin norocosi decat noi. Credem ca actul medical este o forma de a-ti iubi semenii si ca activitatile pe care le facem pentru binele celorlalti sunt importante nu doar pentru cei care au nevoie, ci si pentru fiecare dintre noi, in cladirea unei lumi mai bune. Toate persoanele trebuie sa beneficieze de servicii medicale si de o sansa la o viata decenta.

Expirat
FUNDRAISING MANAGER - FUNDATIA INOVATII SOCIALE REGINA MARIA  -  FUNDATIA INOVATII SOCIALE REGINA MARIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles