Fundraiser - Specialist atragere fonduri

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 2500 - 3000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, preferabil de specialitate;
  • Experiență în vânzări/ marketing/comunicare de minim 3 ani;
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare;
  • Cunoștințe PC la nivel avansat – Excel, Word, Powerpoint;
  • Simț practic și organizatoric;
  • Eficiență și orientare spre rezultate concrete pentru îndeplinirea obiectivelor stabilite
  • Abilităţi de comunicare directă şi de promovare a serviciilor organizaţiei;
  • Persoană inovativă, proactivă;
  • Foarte bună cunoaștere a limbii române și a limbii engleze (scris si vorbit).

Descrierea jobului

  • Căutăm coleg/a energic/ă și implicat care să organizeze și realizeze activitățile de atragere de fonduri în beneficiul programului educațional Ajungem MARI pentru copii și tineri institutionalizati și din medii defavorizate.
  • Realizarea strategiei de atragere de fonduri a organizaţiei în funcţie de tipul de donatori: companii sau donatori individuali;
  • Gestionează bazele de date de donatori;
  • Promovarea în comunitatea locală cu privire la activitățile programului, pe toate canalele informatice disponibile;
  • Contactează telefonic, online sau personal potenţiali sponsori în vederea dezvoltării unor parteneriate pe termen lung pentru a susține activitatea Ajungem Mari;
  • Menţine legătura cu sponsorii și donatorii existenţi;
  • Organizează evenimente de atragere de fonduri;
  • Conceperea mesajele care urmează să fie transmise către donatori și concepe textele pentru materialele de promovare necesare în atragerea de fonduri;
  • Realizează rapoarte periodice privind procesul de atragere de fonduri împreună cu conducerea organizaţiei pentru a fi prezentat donatorilor şi sponsorilor;
  • Este mentor, coordonator și oferă asistență tehnică pentru echipa de fundraiseri regionali Ajungem MARI.
  • Participa la diverse activități/evenimente ce au ca scop stabilirea de parteneriate pentru atragere de fonduri.

Ajungem MARI, desfășurat de Asociația Lindenfeld, este singurul program național care susține pe termen lung educația copiilor și tinerilor instituționalizați și din medii defavorizate pentru a ajunge adulți fericiți, încrezători, responsabili și independenți. În prezent, în București și în cele 25 de județe, 2.500 de copii și tineri instituționalizați sau din familii defavorizate se bucură de educație interactivă și experiențe de formare cu sprijinul a 1.400 de voluntari care îi vizitează săptămânal.

Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 24 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos