Publicat 29 Sep 2016 | Reactualizat 18 Oct 2016 | Expiră 19 Oct 2016

Fundraiser: norma de lucru full time (8 ore/zi), perioada nedeterminata

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
- Experienta minima de 2 ani intr-un job de comunicare/relatii publice/vânzari;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare;
- Abilitati de vânzare directa si de promovare a serviciilor organizatiei;
- Creativitate;
- Competente in gestionarea de baze de date (Excel);
- Abilitati de comunicare scrisa si orala, inclusiv in limba engleza;
- Experienta in domeniul organizatiilor neguvernamentale (inclusiv voluntariat) reprezinta un avantaj competitiv.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
- Se implica activ în organizarea campaniilor si evenimentelor speciale desfasurate de fundatie;
- Realizeaza materiale de promovare specifice campaniilor si evenimentelor fundatiei;
- Contacteaza potentiali donatori în vederea dezvoltarii unor parteneriate pe termen lung pentru a sustine proiectele fundatiei;
- Mentine legatura cu donatori si sponsori existenti;
- Concepe textele pentru materialele de promovare necesare în atragerea de fonduri;
- Realizeaza analize periodice privind procesul de atragere de fonduri împreuna cu coordonatorul de departament pentru a fi prezentat donatorilor si sponsorilor;
- Participa la diverse activitati/evenimente ce au ca scop stabilirea de parteneriate pentru atragere de fonduri;
- Dezvolta rapoarte narative catre coordonatorul de departament;
- Livreaza si asista colegii de echipa in formarile specifice de fundraising;
- Actualizeaza si gestioneaza baza de date cu parteneri si donatori ai fundatiei;
- Participa la organizarea evenimentelor speciale desfasurate de fundatie.

Aplicatiile (in limba romana) vor contine CV si scrisoare de intentie si vor fi trimise prin e-mail la georgiana.vieru@bethany.ro pana la data de 17 octombrie 2016. In cadrul aplicatiei, va rugam sa oferiti datele de contact pentru minim 2 persoane care va pot recomanda profesional. Vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.

Fundatia Serviciilor Sociale Bethany este o organizatie non-guvernamentala si non-profit care urmareste imbunatatirea vietii persoanelor dezavantajate, în special a copiilor si a familiilor, oferind servicii sociale si promovand practici profesioniste în asistenta sociala.

Cu 22 ani de activitate in Romania, programele noastre vizeaza în special activitati de terapie recuperatorie pentru copii cu dizabilitati, proiecte de incurajare a educatiei în mediul rural si, in general, promovarea unor practici profesioniste in lucrul cu copiii care provin din medii dezavantajate (centre de plasament, familii defavorizate), si nu in ultimul rand promovarea voluntariatului si a filantropiei ca modalitate de implicare în viata comunitatii.

Expirat
Fundraiser: norma de lucru full time (8 ore/zi), perioada nedeterminata  -  Fundația Serviciilor Sociale Bethany

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles