Publicat 27 Feb 2017 | Reactualizat 30 Mar 2017 | Expiră 31 Mar 2017

FUNDRAISER & PROJECT MANAGER

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Prin programul “Ajuta Copiii!” Fundatia Ringier sprijina in lupta ptr. supravietuire copiii gravi bolnavi din familii sarace. In cei peste 4 ani de la lansarea programului “Ajuta Copiii!”  Fundatia RIngier a sustinut 180 de micuti in lupta pentru viata. Iwonder.ro, magazinul online de surprize care fac bine, lansat de curand, sprijina si el programul “Ajuta Copiii!”
Ca sa continuam aceasta lupta avem nevoie si de ajutorul tau!

Ne-am dori:
• sa crezi cu tarie in cauza noastra;
• sa iti placa copiii si sa vrei sa lupti pentru ei;
• sa fii absolvent/a de studii superioare;
• sa ai experienta de minim 2 ani in ONG si rezultate dovedite in atragerea de finantari;
• sa ai o retea de contacte la care sa poti apela cu succes acum ptr. strangerea de fonduri
• sa ai abilitati excelente de comunicare si prezentare;
• sa ai foarte bune abilitati de negociere si persuasiune;
• sa poti vorbi in fata publicului cu emotiile sub control :);
• sa ai bune abilitati de organizare si coordonare;
• sa ai experiența in mediul corporate, in relații cu clienții și/sau vanzari este un avantaj;
• cunostinte avansate in MS Office (Word, Excel, PowerPoint).

Descrierea jobului

Rolul Project Managerului, va consta in a:
• dezvolta strategia de strangere de fonduri pentru sustinerea proiectelor si activitatii fundatiei, atat in ceea ce priveste donatorii corporate, cat si pe cei individuali;
• identifica noi potentiali sponsori si parteneri si a mentine si consolida relatiile cu acestia;
• isi atinge obiectivele obtinand sponsorizari, finantari, donatii in bani sau materiale;
• propune noi idei de proiecte sau de evenimente caritabile si realizeaza prezentari;
• participa la diverse evenimente care pot genera posibile finantari sau colaborari;
• cauta oportunitați de dezvoltare prin liniile de finantare deschise de institutiile private sau publice sau prin fonduri structurale;
• actiona cu rol de coordonator al echipei de suport a proiectelor fundatiei;
• colabora cu echipa de Marketing si cu echipele editoriale in vederea promovarii imaginii fundatiei si a proiectelor derulate.
• supraveghea cazurile sociale/medicale pe care Fundatia le sprijina si a mentine legatura cu familile acestora.
• raporta catre Presedintele Fundatiei asupra modului de alocare a fondurilor si proiectele aflate in derulare.

Ringier Foundation a luat fiinta in 2008, dezvoltand proiecte dedicate imbunatatirii conditiilor de trai ale persoanelor varstnice si cresterii accesului la educatie pentru copiii din medii defavorizate. Incepand cu 2012 si-a dedicat resursele programului Ajuta copiii! prin care a sustinut, in lupta cu viata, sute de copii suferinzi de boli grave. In prezent a dezvoltat si proiectul iwonder.ro – un “magazine de surprize”, iar fondurile generate astfel sunt destinate integral fundatiei. Fundatia Ringier face parte din Grupul Ringier, companie media multinationala, fondata in 1833, ce are ca arii de activitate atat branduri media (print, radio, online, TV) cat si terminale mobile, tipografii, site-uri de e-commerce, site-uri de job-uri, site-uri de anunturi si este o prezenta de succes in mediul de afaceri. Ringier este o afacere elvetiana de familie cu sediul general in Zurich.

Expirat
FUNDRAISER & PROJECT MANAGER  -  RINGIER FOUNDATION