Functionar Documentare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:

  • Orientare catre client intern/extern;
  • Orientare catre rezultat;
  • Abilitati utilizare Pachet Office (Excel - extragere/introducere date);
  • Capacitate de prioritizare si organizare a muncii;
  • Atentie la detalii in procesarea documentelor;
  • Atitudine deschisă spre rezolvarea problemelor și solutii noi;
  • Carnet conducere categoria B;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Preluarea corespondentei de la oficiile postale din Targoviste si Bucuresti, cat si de la partenerii externi;
  • Prelucrarea corespondentei de la parteneri (posta/curier), inregistrarea in Registrul de Intrari/Iesiri a documentelor primite si distribuirea acestora catre persoanele/departamentele destinatare;
  • Sortarea, identificarea, scanarea si inregistrarea in sistemul de lucru a documentelor primite prin e-mail, fax sau scrisori;
  • Arhivarea dosarelor/documentelor primite din partea clientilor interni/externi, conform procedurilor in vigoare;
  • Trimiterea corespondentei prin curier catre destinari, la solicitarea tuturor departamentelor din companie si inregistrarea in Registrul Intrari/Iesiri;
  • Pregateste documentele necesare conform procedurii interne pentru demararea procedurii de Executare silita;
  • Rezolvarea solicitarilor primite din alte departamente;

Descrierea companiei

DESPRE KRUK:

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrală. Din 2007, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.

KRUK Group este present in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitați de dezvoltare, siguranța, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara și profesionista, cu un mediu de lucru placut si linistit. Unele dintre valorile grupului care ne ajuta sa ne ghidam activitatea sunt: ​​cooperarea, spiritul de echipa si parteneriatul.

În centrul fiecărui proiect și activitate pe care îl dezvoltăm, avem clienții noștri și ne străduim în fiecare zi să găsim noi soluții viabile care să îi ajute să își rezolve problemele financiare temporare!

KRUK Romania este lider pe piata de recuperari creante... si #1 TOP EMPLOYER 2019 conform platformei Undelucram. Daca vrei sa vezi evaluarile colegilor/ fostilor colegi din KRUK, acceseaza platforma.

Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 22 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos