Functionar administrativ

SC XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinţe:
Studii medii;
Experienţă în domeniul transporturilor, precum şi cunoştinţele de legislaţie
europeană de transport, constituie un avantaj;
Cunoştinţe de geografie;
Cunoştinţe MS Office;
Cunoştinţe de limba engleză (limba franceză reprezintă un avantaj);
Capacitate de comunicare, informare, analiză şi relaţionare, între clienţi si conducătorii auto;
Rezistenţă la stres.

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
Pregătește actele necesare pentru șoferi(procese verbale pentru remorcă și camion, foi de parcurs, CMR-uri, etc);
Verifică actele(deconturile) șoferilor la întoarcerea acestora din cursă( semnează facturi, foi de parcurs, etc);
Verifică, ca numarul de km de pe foile de parcurs să corespundă cu numărul de km din sistem;
Întocmește diverse rapoarte;
Acordă suport dispecerilor și altor funcționari administrativi atunci când este cazul;

XPO Logistics is a global provider of cutting-edge supply chain solutions to the world's most successful companies. XPO serves more than 30,000 customers with a highly integrated network of over 52,350 employees and 863 locations in 27 countries. In Europe, the company develops high added value solutions in transport, logistics and global forwarding, and places sustainable development at the heart of all its activities.

Publicat 5 Oct. 2022 Reactualizat 4 Nov. 2022 Expiră 4 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.