Functionar administrativ

Marvicon SRL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii / superioare
  • Buna cunoastere a pachetului MS-Office
  • Cunostinte lingvistice: Engleza scris si vorbit - conditie obligatorie (vor fi testate) , Maghiara/Rusa constituie avantaj
  • Permis conducere cat. B
  • Persoana responsabila, organizata, dinamica, comunicativaRapid si eficient in rezolvarea taskurilor

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Evidenta contracte;
  • Redactare de documente necesare companie;
  • Inregistrarea de documente, xerocopii, scanare, stampilare, indosarierea, arhivarea diverselor documente ale companiei, repartizarea documentelor in companie;
  • Transmiterea documentelor prin posta, fax, e-mail;
  • Preluarea / predarea corespondentei prin curierat;
  • Aprovizionare protocol firma;
  • Contactarea clientilor pentru incasarea facturilor,mentinerea legaturii cu dep. Juridic privind demersurile necesare recuperarii creantelor companiei;
  • Evidenta activitatii de la dep. Expeditii;
  • Orice alte activități de suport administrativ/operațional la nivelul companiei;

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv si platit la timp ;
  • Posibilitatea de invatare lucruri noi si de dezvoltare;
  • Colectiv de lucru prietenos;
  • Mediu de lucru placut si organizat cu toate instrumentele necesare pentru a face performanta

MARVICON este o companie de expediții și transporturi, care a fost inființată în anul 2015, la Oradea, ca urmare a unei investiții de capital privat belgian. Este, de asemenea, parte a grupului BE-TRANS, care a fost înființat în 1998.

Suntem specializați în transportul containerelor maritime și facem acest tip de transport între toate porturile importante din Europa. În afară de transportul de containere, facem și transporturi cu remorci cu prelată, care sunt utilizate pentru transportul între România și Europa, precum și în unele țări non-UE.

Compania noastră se află într-o continuă dezvoltare, având în prezent o flotă de 165 camioane și în jur de 300 de angajați.

Publicat 18 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 17 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos