Funcționar administrativ

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Societatea HeidelbergCement România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea postului de Funcționar administrativ, pentru sediul central din București.

Cerințele postului
Studii și experiență:
  • Studii medii, preferabil profil economic;
  • Experiență minim 3 ani în activitate administrativ / contabilitate.

Cunoștințe și abilități necesare:
  • Bune cunoştinţe de operare MS Office;
  • Prezintă avantaj cunoștințe operare SAP;
  • Foarte bune abilităţi de management al timpului, prioritizare şi organizare personală;
  • Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
  • Capacitate de respectare a termenelor;
  • Orientare către rezultate și performanță.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:
  • Asigură scanarea documentelor justificative care stau la baza înregistrărilor în contabilitate și transmiterea acestora în fluxul de lucru SAP;
  • Furnizează asistență pentru implementarea și utilizarea aplicației specifice;
  • Difuzează în cadrul echipei modificările procedurilor de lucru specifice;
  • Efectuează proceduri de verificare si control intern;
  • Furnizează asistență și informații auditorilor interni si externi;
  • Asigură arhivarea curentă a documentelor scanate conform reglementărilor interne, în vederea trimiterii pentru arhivare la arhiva centrală.

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs., până la data de 21 Noiembrie 2021, la adresa: recrutare@heidelbergcement.ro.

Doar candidaţii care corespund profilului comunicat vor fi contactaţi.

HeidelbergCement România SA este unul dintre cei mai importanți producători de ciment, betoane și agregate de pe piața locală, membru al grupului german HeidelbergCement.

HeidelbergCement România SA deține trei fabrici de ciment, situate la Tașca, Fieni și Chișcădaga, 21 stații de betoane, 7 cariere și 5 balastiere de agregate.

Compania produce și comercializează ciment și betoane de diverse clase (de înaltă rezistență, pentru îmbrăcăminți rutiere, pentru lucrări hidrotehnice, de uz general și poriment), precum și agregate de carieră și de balastieră.

Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 29 nov. 2021 Expiră 5 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos