Publicat 02 Feb 2021 | Reactualizat 23 Feb 2021 | Expiră 04 Mar 2021

Full stack PHP (Symfony), MySQL, MongoDB

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în IT Software

Candidatul ideal

Ne dezvoltam echipa cu care dezvoltam si mentinem portofoliul nostru de produse.

Dorim sa avem alaturi de noi colegi noi care:
- sa aiba experienta probata in dezvoltarea de aplicatii care sunt in productie, folosind Symfony (sau alte frameworks comparabile)
- sa fie familiari cu bazele de date relationale (folosim in principal MySQL) cat si NoSQL ( folosim in principal MongoDB)
- sa se descurce bine cu Javascript ( OOP, vanilla) si sa se adapteze la utilizarea unor frameworkuri si biblioteci care sunt potrivite pentru fiecare proiect ( Node.js, React, etc). Nu este necesara cunoasterea in prealabil a unui framework anume ci abilitatea de a programa JS si a invata
- sa aiba experienta analizei si dezvoltarii specificatiilor functionale si nonfunctionale
- sa inteleaga, sa poata propune si sa poata optimiza o arhitectura de aplicatie web
- sa fie familiar cu cerintele de performanta si de securitate ale aplicatiilor web

Disponibilitatea trebuie sa fie echivalent full time (40 ore pe saptamana).

Descrierea jobului

Am realizat si am lansat in ultimii ani platforme web care sprijna activitatea organizatiilor si institutiilor
Ne pregatim sa lansam in curand un nou produs, destinat pietei romanesti.
Aplicatiile noastre sunt B2B, oferite in regim SaaS.

Produsele sunt dezvoltate in Symfony (4 si 5) si Zend2 (pentru acest produs avem in vedere migrarea pe Symfony, in perioada urmatoare).
Folosim MySQL si MongoDB.

Activitatile pe care le vor realiza noii colegi:

  • implementare aplicatii folosind Symfony 5, MySQL, MongoDB
  • analiza cerintelor de business si asistenta in stabilirea specificatiilor, in special cele non functionale
  • idenificarea si propunerea componentelor tehnologice potrivite
  • interventii de mentenanta pe aplicatii existente (Symfony 4 & 5) si pe o aplicatie Zend2 ( pe care planificam sa o migram pe Symfony5)
Ca perspectiva, pe care ne-o dorim pentru fiecare membru al echipei noastre, noii colegi pot fi implicati in activitatile de consultanta, training, mentorat si coaching pe care le derulam pentru clienti corporate si institutionali in tara si in strainatate.

Se poate lucra remote sau in biroul nostru din centrul Clujului, langa Piata Mihai Viteazu.

Oferim un pachet de servicii medicale la o clinică colaboratoare si alte avantaje despre care vom putea discuta la interviu.

Arxia dezvoltă proiecte web încă din anul 2000. Am realizat multe proiecte interesante pentru clienti din intreaga lume.

Am dezvoltat si comercializam mai multe produse software web, pentru piata interna si cea internationala.
Printre acestea mentionam:

Sistem de managent al proceselor de achizitie publica in cadrul institutiilor. Este bazat pe un egine BPM si transpune legislatia si practica din domeniu, aducand economii si reduceri substantiale ale riscurilor. Suntem leaderi pe aceasta nisa si multe institutii utilizeaza sistemul.

Sistem de management si urmarire a executiei proiectelor finantate din programe precum StartUp Plus, Startup Nation, InnoStudent - il oferim in regim SaaS catre companiile de consultanta care gestioneaza astfel de programe si care, prin sistemul nostru, imbunatatesc executia proiectelor clientilor lor

Sistem de distributie, conversie, validare a facturilor electronice conform standardului european in domeniu

Mai multe informații despre clienții noștri, serviciile noastre găsiți pe situl Arxia

Full stack PHP (Symfony), MySQL, MongoDB  -  ARXIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles