Full Stack Developer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 6000 - 10000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm un senior full stack developer călit și responsabil pentru un post de leadership în departamentul Dev al agenției. Ne dorim un Big Brain pasionat de proiecte digitale fun și complexe. Experiența în alte agenții de advertising este un plus considerabil.

- ești un om de echipă cu un caracter agil și minte analitică
- ai pasiune pentru cod curat și explorarea celor mai noi tehnologii
- comunici în mod concis și clar, atât în scris, cât și verbal
- respecți principiile de dezvoltare de înaltă calitate și oferi soluții la timp și în buget
- oferi leadership tehnic colegilor de echipă prin coaching și mentorat
- te implici activ în întregul ciclu de viață al produselor dezvoltate

Descrierea jobului

Ce vei avea de făcut

- Performance landing pages tip one-page, cu formulare de lead collection. Se dezvoltă în strânsă legătură cu o campanie de comunicare, prin urmare se va pune mult accent pe implementarea rapidă, respectarea micilor detalii și funcționalitate flawless.
- Website-uri de prezentare, genul care se fac cu pasiune, uneori au grafică complexă și animații ce necesită răbdare și skill. Solid front-end desigur și deschidere spre implementarea de varii particularități tehnice.
- Eshop-uri de performanță, cu arhitectură stabilă, personalizabile și scalabile. Conectarea cu softurile tip WMS care administrează stocurile clienților este esențială. Linkuire cu servicii externe de tip Fan Courier, Smartbill, Glovo, etc.
- Aplicații mobile de tip catalog produse cu barcode scanner, un API connected dashboard, camera app cu augmented reality options sau music festival apps.
- Platforme de administrare stocuri pentru companii naționale, newslettere drăguțe, dashboard-uri cu funcții complexe de raportare, interfețe de video streaming cu circuit restrâns, un online radio cu UI simplu, etc.

Cerințele postului

- 3+ ani experiență ca Full Stack Developer 😎
- Implementare front-end impecabilă și experiență cu: Java Script, React, React Native, Redux, Angular, Vue.js sau Bootstrap, și desigur HTML & CSS.
- Implementare solidă pe back-end folosind: Symfony, Python, Ruby, Swift, PHP sau Java
- Maximă competență și implementare rapidă în mediul de lucru Wordpress,
- Experiență serioasă în dezvoltarea de magazine online, WooCommerce este de maximă importanță.
- Experiență în administrarea bazelor de date externe sau embedded, tip SQL Server.
- Opțional: experiență cu Prestashop sau Magento
- Opțional: cunoștințe de bază despre concepte software moderne (blockchain, AI, VR etc.)

Ce îți oferim
- Asigurare de sănătate
- 35 de zile de concediu plătit pe an
- Program flexibil, fără overtime
- Autonomie în managementul departamentului
- 3 mese de prânz pe săptămână
- Espresso la orice oră ☕️
- Laptop

Descrierea companiei

Despre noi

Suntem un colectiv de profesioniști în advertising și business development. În cei 8 ani de activitate, am strâns sub același acoperiș toate cunoștințele necesare pentru a livra produse digitale complete. Folosim tot ce am învățat pentru a dezvolta servicii și idei care fac lumea mai interesantă.

Află mai multe despre noi pe www.twoandfrom.com
Publicat 19 apr. 2022 Expiră 19 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos