Publicat 23 Oct 2018 | Reactualizat 13 Nov 2018 | Expiră 22 Nov 2018

Frontend developer

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în IT Software

Candidatul ideal

  • Cunoştinţe avansate de HTML5, CSS3, SASS/SCSS, Javascript, jQuery, Ajax, Bootstrap;
  • Cunoştinţe de Angular si template engines (Smarty/Blade/Twig) constituie un avantaj;
  • Abilitatea de a transforma designuri Photoshop/Sketch/altele in templateuri HTML;
  • Pro-activ, organizat si perseverent, capabil sa livreze soluții simple si elegante în termenele prestabilite cu echipa;

Descrierea jobului

  • Talentul tău va fi canalizat în primul rând către dezvoltarea părții de front end a aplicațiilor;
  • Vei lucra intr-o echipă Agile;
  • Vei colabora cu echipa de UI/UX în proiectarea aplicațiilor;

Beneficii:
  • Conferințe tehnice anuale, sponsorizate de companie;
  • Orice echipamente şi tool-uri moderne de care ai nevoie;
  • Imobiliare.ro Labs - un program recurent lunar dedicat exclusiv inovației și perfecționării;
  • Abonament sală si bazin, abonament servicii medicale private, zile de concediu în funcție de vechime;
  • Team building-uri anuale;
  • Grătare si bere in fiecare lună în foișorul companiei pe toată perioada verii;

Lansat în ianuarie 2000, Imobiliare.ro este primul şi cel mai accesat portal imobiliar din România. Portalul a depășit de curând pragul de 1.600.000 de vizitatori unici pe lună şi cuprinde cea mai mare bază de oferte din toate categoriile imobiliare la nivel național. Din 2016, Imobiliare.ro face parte din Grupul Elvețian Ringier - unul dintre cele mai mari grupuri media internaţionale.
Imobiliare.ro este principalul furnizor de date și statistici imobiliare pentru presa de business și TV din România comunicând regulat evoluția pieței imobiliare. Imobiliare.ro are cea mai mare echipă din țară specializată pe domeniul Imobiliar (online, statistică, comunicare și consultanță), peste 110 angajați. În acest moment, peste 1.300 de clienți corporate (agenții imobiliare, dezvoltatori și bănci) beneficiază de toată expertiza echipei Imobiliare.ro.

Frontend developer  -  Realmedia Network SA