Publicat 10 Feb 2017 | Reactualizat 11 Apr 2017 | Expiră 12 Apr 2017

Front-end developer / Web designer cu cunostinte de coding

3 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam doi colegi cu urmatoarele cunostinte:
- HTML si CSS nivel mediu
- Responsive web design
- Editare grafica in Photoshop la nivel minim
- Integrare imagini in cod HTML & CSS / PSD to HTML & CSS
- Javascript si/sau jQuery sau macar interes sa le inveti
- administrare CMS / ex. Wordpress la nivel minim sau mediu

Luam in calcul si CV-urile studentilor dar numai daca pot face fata unui job 90% full-time. Altfel, va rugam sa nu aplicati.

Descrierea jobului

Activitatea ta principala:
- mutarea site-urilor clientilor pe un CMS prin respectarea procedurilor interne ale societatii
- aceasta implica procese de coding CSS(75%), HTML(15%), jQuery(10%) si creatie la nivel minim

Remuneratie competitiva:
- salariu fix in primele 3 luni
- dupa, in functie de progresul tau (ti-l vei putea monitoriza si singur), vei primi un bonus pentru fiecare proiect in parte

Infiintata in anul 2008, societatea noastra ofera servicii de web design & servicii conexe. In acest timp am ajuns sa deservim o gama larga de clienti pe plan international si sa incheiem colaborari cu nume importante in mediul online ghidandu-ne dupa trei principii: rapiditate, calitate si suport exceptional in orice situatie.

Expirat
Front-end developer / Web designer cu cunostinte de coding  -  Fluid Web Design