de ani Fără Frică...

Publicat 04 Nov 2019 | Expiră 05 Dec 2019

Front-end developer

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

· Simţul umorului (mare avantaj);
· Student sau absolvent de facultate;
· Cel puţin 2 ani de experienţă în crearea de siteuri sau aplicaţii web;
· Cunoştinţe solide pentru unul dintre CMS-urile: Wordpress, Opencart sau Prestashop;
· Cunoştinţe solide de HTML şi CSS;
· Cunoştinţe de Java Script şi jQuery;
· Cunoştinţe minimale de Photoshop;
· Cunoştinţe de optimizare cross-browser;
· Constituie un avantaj: cunoaşterea conceptului şi a tehnicilor de responsive design;
· Cunoştinţe bune de limba engleză.

Descrierea jobului

Job-ul este disponibil atat full-time, part-time, project based cat si internship

Responsabilităţi:
· Dezvolţi pagini web şi stiluri pentru aplicaţii sau site-uri web;
· Creezi, adaptezi şi modifici elemente grafice pentru a fi transpuse în cod;
· Creezi elemente dinamice şi statice de User Interface;
· Creezi sau adaptezi Java Script

La ce să te aştepţi:
· Vei crea împreună cu echipa de dezvoltare site-uri şi aplicaţii folosite în domenii foarte diverse;
· Vei avea ocazia să înveţi şi să utilizezi noi tehnologii;
· Vei participa la dezvoltarea unor proiecte interesante şi provocatoare.

Beneficii:
· Salariu de baza atractiv;
· Program de lucru lejer;
· Asiguram transportul si masa de pranz;
· Mediu de lucru relaxant, locatie ultra centrala;
· Proiecte mari interne si internationale;
· Echipa tanara, proactiva;
· Bonusuri pe proiect

Descrierea companiei

Salutare!

Noi suntem Happy Advertising si, pe scurt, construim impreuna cu clientii nostri un mediu de business puternic atat in online cat si in offline. 10 ani de experiență, know-how-ul specialiștilor noștri și referințele noastre internaționale transformă Happy Advertising într-o agentie digitală premium.

Experiența noastră va contribui în mod esențial crearea unui business online pentru dvs. Nu ne-am limitat la piața de profil națională, pentru că ne-am dorit întotdeauna să ne depășim propriile limite, iar acest lucru ne-a oferit posibilitatea să dezvoltăm proiecte în țări precum Franța, Danemarca, Statele Unite și Australia. În total, avem clienti în 23 de țări, iar numărul este în creștere. De asemenea, aceste proiecte i-au determinat și pe alții să ne contacteze pentru a ne deveni parteneri. În prezent, agenții din Florida, Boston și Geneva exporta dezvoltarea de proiecte către noi, iar acest lucru ne șlefuiește experiența internațională și ne oferă posibilitatea să fim mult mai versatili când vine vorba de proiecte.

Echipa noastră este construită din 20 oameni profesioniști, autodidacți, experți în domeniile în care activează și care sunt în permanență aflați în depășirea propriilor limite. Acest lucru ne ajută să lucrăm eficient unii cu alții, dar în același timp ne creează mediul ideal de a învăța unii de la alții.

Expirat
Front-end developer  -  Happy Advertising

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles