Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 15 Iun 2019 | Expiră 16 Iun 2019

Front End Developer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ai auzit de site-urile Libertatea.ro, GSP.ro, Unica.ro, Viva.ro, Auto-Bild.ro și așa mai departe? Căutăm un front end developer talentat, să ne ajute să le redesenăm, extindem funcționalitățile, menținem și îmbunătățim.

Candidatul ideal pentru acest job are experiență extinsă în a scrie HTML, CSS și JavaScript, a lucra cu PHP și template-uri de Wordpress și în a lucra în echipă.

Atribute necesare

  1. 3+ ani de experiență în dezvoltarea de front end: HTML, CSS.
  2. 2+ ani de experiență în dezvoltarea temelor de Wordpress.
  3. Abilitatea de a estima și livra rapid soluții fără sacrificarea standardelor de cod.
  4. Cunoștințe de Usability, Accessibility și Web Standards.

Atribute opționale
  1. Cunoștințe avansate de front end performance și optimizare.
  2. Experiență în lucrul cu soluțiile de version control ca GIT.
  3. Noțiuni de automatizare: CI/CD, AQA.

Descrierea jobului

Descrierea jobului Job-ul de Front End Developer la Ringier România presupune lucrul la site-urile din portofoliul nostru de publishing. Suntem în plin proces de redesign și realiniere a site-urilor la standardele internaționale, așa că avem nevoie de oameni dedicați, care să ne ajute să aducem site-urile în 2019 la nivel tehnologic și ca experiență a utilizatorilor.

Responsabilități

  1. Dezvoltarea de front end pentru site-urile din grup.
  2. Implementarea design-urilor noi, cu accent pe cod valid, semantic, funcțional și performant.
  3. Bugfixing și mentenanță pentru site-uri, pentru a le menține la cel mai înalt nivel de performanță.
  4. Optimizarea performanței site-urilor din portofoliu.
  5. Îmbunătățirea experienței utilizatorilor site-urilor din portofoliu.

Beneficii
  1. Salariu motivant.
  2. Echipă tânără și bine închegată.
  3. Asigurare medicală.
  4. Abilitatea de a influența direct site-uri cu trafic lunar de peste 7 milioane de români și străini.

Suntem divizia română a unei corporații multinaționale de media, care are 3 business unit-uri aici: eJobs.ro, Imobiliare.ro și Publishing. Livrăm conținut și soluții. Suntem peste 500 oameni în 2 birouri: București și Timișoara. Compania mamă a fost fondată în 1833 în Elveția și este o afacere de familie care a ajuns la a 5-a generație, cu mai mult de 6500 angajați în 14 țări și peste 230 brand-uri și proprietăți pe toate continentele. Suntem o corporație cu adevărat globală de media.

Expirat
Front End Developer  -  Ringier România