Front Desk Receptionist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne dorim ca echipa noastra sa fie completata de oameni pasionati si dornici ca inceputul lor de cariera sa se desfasoare intr-un mediu profesionist si placut.

De la tine avem nevoie de:
Studii medii /superioare finalizate;
Abilitati de utilizare a Pachetului Microsoft Office;
Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
Posesor permis de conducere categoria B - criteriu obligatoriu;
Bune abilitati de comunicare;
Entuziasm si onestitate;
Dorinta de lucru in echipa;
Prezenta placuta si pozitiva;

Descrierea jobului

• Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice venite din partea clientilor si a partenerilor de afaceri;
• Organizeаză agеndа de lucru а manаgerului general;
• Organizează întalniri de afaceri sau diverse evenimente;
• Pregatirea documentelor și a prezentărilor pentru ședinte/întâlniri – acționează ca interfață cu restul departamentelor;
• Facilitarea comunicarii telefonice intre conducerea societatii si terte persoane;
• Primirea, distribuirea si inregistrarea corespondentei;
• Deplasari catre diferite institutii publice(exemplu Trezorerie, ANAF, Registrul Comertului, Primarie, Posta, banci);
• Menținerea stocului de produse, birotică și papetărie;
• Asigurarea serviciului de protocol;
• Rezervari hotel parteneri externi, rezervari auto;
• Intampina, preia si directioneaza vizitatorii;

Beneficii:
· Un pachet salarial atractiv corespunzator cu pozitia;
· Bonuri de masa;
· Prime de sarbatori;
· Asigurare privata de sanatate;
· Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
· Posibilitati de promovare in cadrul companiei;
· Oportunitati in formarea unei cariere profesionale;
· Un mediul de lucru placut.

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon Electronic GmbH, al carui sediu principal este in Karlsfeld, (MÜnchen-Germania). Filiala din Romania sa afla in Orasul Galati, avand peste 330 de angajati.
Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic este unul din liderii pietei avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu.
Publicat 24 nov. 2021 Reactualizat 22 dec. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos