Publicat 14 Feb 2019 | Expiră 17 Mar 2019

Front Desk Receptionist

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Front desk receptionist:
- seriozitate
- implicare
- vorbitor de limba engleza obligatoriu
- abilitati PC

Descrierea jobului

Receptionerul asigura de obicei activitatile de la receptie, adica locul unde oaspetii au primul contact cu hotelul sau cu orice alta institutie care ofera servicii de cazare.
ATRIBUTIILE POSTULUI

- sa repartizeze camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor
- sa ii intampine pe oaspeti
- sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii, inclusiv sa poarte conversatie in limbi straine
- sa se ocupe de plangerile si solicitarile oaspetilor
- sa indeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspetilor, transmiterea de mesaje etc.
- sa tina inregistrarile si sa faca munca specifica de birou
- sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel
- sa contacteze bancile, birourile de schimb valutar
- sa accepte moneda straina si carduri de credit.
DESFASURAREA ACTIVITATII - in cadrul hotelului, la receptie

RESPONSABILITATILE POSTULUI DE MUNCAIn raport materialele utilizate:
- computerele,
- telefoanele
- exprimarea verbala.

CERINTELE POSTULUI
- scoala medie (liceul) cu diploma de bacalaureat (eventual studii superioare),
- sa aveti cunostinte de limbi straine

APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:
- comportament si o prezenta cultivata,
- sa stiti sa va purtati cu oamenii,
- memorie buna,
- abilitate de a improviza,
- indemanare
- persoana de incredere.

CONDITIILE POSTULUI DE MUNCA
Program de lucru: in ture.

Filitti Boutique Hotel este un hotel nou deschis cu 17 camere si Sky Bar.

Expirat
Front Desk Receptionist  -  SC Arcadio Filitti Boutique SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles