Publicat 07 Ian 2020 | Reactualizat 14 Ian 2020 | Expiră 06 Feb 2020

Front Desk Officer

1 post

Candidatul ideal

- Abilitati excelente de comunicare si relationare;
- Competente solide de comunicare orala si scrisa in limba romana si limba engleza;
- Limba spaniola constituie avantaj
- Cunoștințe de operare în MS Office (Word și Excel);
- Persoana sociabila, cu o atitudine pozitiva si spirit de echipa;
- Capacitate de organizare și planificare;
- Persoana organizata si metodica, proactiva;

Descrierea jobului

- Interfata in relatiile cu clientii, furnizorii si colaboratorii firmei prin preluarea apelurilor telefonice din tara si strainatate;
- Primirea si indrumarea vizitatorilor in companie, lamurirea aspectelor cu privire la solicitarile acestora;
- Preluarea de documente, mesaje telefonice si expedierea corespondenteil;
- Raspunde de intampinarea clientilor in zona de receptie;
- Activitati de protocol;
- Administreaza obiectele de inventar din cadrul departamentului;
- Intampinarea vizitatorilor (potentiali angajati, clienti, parteneri de afaceri etc.) si asigurarea protocolul aferent;
- Activităţi administrative: fax, email şi operare PC;
- Administrarea diverselor evidente si baze de date;

Calatoria noastra incepe in 2002 si traverseaza toate etapele pietei rezidentiale din Romania de la boom-ul imobiliar la criza din 2008 si urmarile ei pana la restructurarea completa a ideii de consultant real-estate si adaptarea ei la nevoile si cererile unei lumi foarte digitalizate, in continua viteza si cu standarde mereu in crestere.
Bazandu-se pe un model de activitate original si urmand pozitionarea human-to-human business Imoteca este in prezent una dintre cele mai recunoscute companii de consultanta si reprezentare rezidentiala, cu un portofoliu de peste 30 de proiecte rezidentiale.

Cu prezenta in Bucuresti, Cluj-Napoca, Constanta, Brasov si Timisoara Imoteca isi continua expansiunea in tara. Prin Fine Living Properties, Imoteca se impune pe piata proiectelor rezidentiale boutique, continuand sa sustina dezvoltatorii pentru a ridica mereu standardele acestui segment.

Front Desk Officer  -  IMOTECA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles