Publicat 10 Apr 2017 | Reactualizat 26 Apr 2017 | Expiră 11 Mai 2017

Front Desk Officer (Receptioner)

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Administrativ / Logistica, Relatii clienti / Call center

Candidatul ideal

- Judecata logica;
- Foarte bune abilitati de comunicare (verbal si in scris) atat in limba romana cat si in limba engleza;
- Ascultare activa;
- Persoana foarte organizata si echilibrata;
- Persoana politicoasa, onesta si de incredere;
- Capacitatea de a lucra in conditii de stres, tact, disponibilitate;
- Cunostinte operare centrala telefonica;
- Cunostinte PC (Microsoft Office: Word, Excel - nivel mediu);

Descrierea jobului

In cadrul Receptiei Ringier Romania, ofera servicii de secretariat si administrative pentru a se asigura ca activitatea se desfasoara intr-o maniera rapida, eficienta si profesionista.

- Primeste, filtreaza si directioneaza toate apelurile telefonice;
- Este resposabil/a pentru trimiterea corespondentei prin posta sau curier si pentru primirea si distribuirea acesteia in cadrul companiei;
- Asigura relatia cu firmele de curierat, respectand regulile interne ale companiei;
- Dezvolta si mentine un sistem de indosariere si arhivare corect, actual si eficient;
- Responsabil pentru mentinerea si actualizarea bazei de date cu numere de telefon ale angajatilor;
- Intampina vizitatorii, afla scopul vizitei lor si ii anunta pe angajatii solicitati;

Ringier este o companie media cu o oferta de produse diversificata care este prezenta in 14 tari si are aproximativ 7,500 de angajati. Infiintata in 1833, Ringier detine branduri media active in print, TV, radio si online, precum si pe platforme mobile. Compania are afaceri de succes in domeniile publishing, divertisment si internet. Cu o istorie de afaceri de peste 180 de ani, Ringier se remarca prin spiritul de pionierat si sustine independenta, libertatea de exprimare si diversitatea informatiilor. Ringier este o companie de familie cu sediul central la Zurich.

Front Desk Officer (Receptioner)  -  RINGIER ROMANIA SRL