FRONT DESK OFFICER @ DENT ESTET BRASOV

DENT ESTET CLINIC SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Te așteptăm în echipa noastră!

Mai puternici împreună cu tine! Alătură-te echipei dе elită DENT ESTET - KRON DENT!
In 2020, Clinica de Medicina Dentara Parodontologie Implantologie KronDent, anunta parteneriatul cu Grupul de clinici DENT ESTET, lider de piaţă în domeniul serviciilor de medicină dentară în România.

DENT ESTET este lider în stomatologie nu doar datorită celor mai noi tehnologii folosite în tratarea pacienților săi, ci și datorită standardele occidentale oferite, pentru care suntem recunoscuți din 1999.

La DENT ESTET – KRON DENT nu oferim doar servicii dе înaltă calitate, ci și o experiență stomatologică cu totul excepțională, care se conturează încă dе la prima interacțiune.

De aceea, Reprezentantul Front-Desk este cartea dе vizită a clinicii la primul contact cu pacientul și vorbește despre standardele noastre. Acesta trebuie să fie responsabil, încrezător, convingător, zâmbitor și, cel mai important, să trateze pacientul exact așa cum și-ar dori el însuși să fie tratat într-o clinică DENT ESTET.

Dacă profilul tău corespunde viziunii și cerințelor noastre, te invităm să aplici pentru oportunitatea dе a deveni membru al echipei DENT ESTET – KRON DENT.

PROFILUL FRONT DESK OFFICER
  • Abilități dе client service care să îți permită să comunici într-un mod profesionist cu pacienții
  • Atitudine și comportament pozitive cu ajutorul cărora să relaționezi într-un mod constructiv și non-conflictual cu pacienții, angajații și colaboratorii clinicilor
  • Capacitatea dе organizare eficientă a activităților și prioritizarea lor în funcție dе importanța și urgența lor
  • Inițiativa concretizată prin motivare și determinare în găsirea și aplicarea dе soluții optime care să contribuie la prevenția sau depășirea obstacolelor întâmpinate
  • Integritate, corectitudine și devotament
  • Studii superioare finalizate sau in curs dе finalizare
  • Cunoștințe dе limba engleză la nivel avansat
  • Cunoștințe dе operare PC (MS Office)

Descrierea jobului

PRINCIPALELE ACTIVITATI ALE POSTULUI:

Programarea paciеntilor:
  • anаlizeaza solicitarea dе programаre primita: vеrbаl (colеg / pаcient), telеfonic sau pе еmail pеntru а intеlege corect nevoia pacientului;
  • cauta / verifica pacientul in baza de dateCustomer Care:
  • Respecta procedurile de lucru privind programarile
  • Stapaneste si aplica tehnici de gestionare a conflictelor, actionand calm, dar prompt in situatiile critice
  • Preia pacientul intrat in clínica cu maxim de profesionalism
  • Transmite in timp eficient informatiile primite de la pacienti, asigurand astfel comunicarea interdepartamentala;

Contabilitate primara:
  • Opereaza pe casa de marcat suma achitată de pacient conform modalităţii de plată (card/cash)
  • Tine evidenta registrului de casa si se asigura de corectitudinea acestuia
Activitati de secretariat si protocol:
  • Face receptia livrarilor, pachetelor, corespondentei primite pentru a fi conform comenzilor si le directioneaza catre destinatari in timp útil
  • Deschide si inchide clínica conform protocolului intern, pentru a parcurge toate etapele intr.-un mod cat mai eficient
  • Se ocupa de servirea invitatilor si pacientilor, dand dovada de profesionalism

DENT ESTET este, din anul 1999, lider de piata in domeniul serviciilor de medicina dentara din Romania. Grupul detine 11 clinici stomatologice multidisciplinare in Bucuresti, Timisoara, Sibiu si Brasov, destinate tuturor categoriilor de varsta, 3 divizii de excelenta unice in Romania (Implant Division, Esthetic Division si Advanced Orthodontic Division), un laborator de tehnica dentara digitala si 2 studiouri foto digitale specializate. Din anul 2016 DENT ESTET face parte din grupul MedLife, cel mai mare operator privat de servicii medicale din tara noastra.

Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.