Front desk Clinica dentara

ANADENT RX S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești o persoană organizată și disciplinată, îți place să ajuți oamenii, să îi vezi mulțumiți și să te înțelegi bine cu echipa din care faci parte?
Noi suntem Clinica Stomatologică AnaDent - un concept situat în inima orașului Cluj-Napoca, ce a ajutat mii de persoane să zâmbească mai sănătos - și te așteptăm în rolul de Front Desk Officer!

Pentru a-ți duce la îndeplinire activitățile zilnice, e important:

· să rezolvi problemele care apar în toate activitățile pe care le faci
· să ceri și să aplici feedback-ul primit de la colegi sau manager
· să respecți procedurile de lucru
· să îți placă să lucrezi într-un mediu dinamic, care se dezvoltă permanent
· să nu te plictisești când ai de gestionat și de reținut multe informații specifice
· să îți placă să te concentrezi pe sarcinile pe care le ai de făcut pentru a obține rezultate
· să cunoști limba engleză la nivel conversațional

Descrierea jobului

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci, printre altele:
· Răspunzi de evidența și programarea pacienților (la telefon, email, Facebook sau direct la recepție) pe specialități și pe medici, în programul informatic al clinicii
· Te ocupi de întâmpinarea, informarea corectă și îndrumarea amabilă a pacienților (sau a altor persoane) către cabinetele, serviciile medicale sau departamentele de care au nevoie (imagistică, laborator de analize etc.)
· Asiști pacienții în completarea sau gestionarea fișelor/cererilor de care au nevoie
· Soluționezi cerințele pacienților și ale furnizorilor, și organizezi/arhivezi rezultatele/fișele/dosarele (digital sau manual) și le transmiți către pacienți
· Răspunzi la apelurile telefonice primite la recepție și le direcționezi în funcție de nevoile persoanelor care au sunat
· Răspunzi la solicitările primite pe e-mail privind consultațiile sau informațiile de care au nevoie pacienții
· Întocmești facturile și încasezi contravaloarea acestora pentru serviciile medicale de care au beneficiat pacienții și faci plățile către furnizorii cu care compania lucrează
· Gestionezi sarcinile administrative de la recepție (în special programările și corespondența)
· Ajuți personalul medical, când este cazul, cu diferite sarcini administrative și de secretariat

Program de lucru alternativ (L-V):
- o săptămână dimineață: 7:30-16:00 (30 min pauză de masă)
- o săptămână după-amiază: 11:30-20:00 (30 min pauză de masă)
Limba italiană sau maghiară și experiența în domeniul medical/stomatologic constituie un avantaj.

Clinica dentara situata in Piata M Viteazul , multidisciplinara .
Lucrăm în servicii medicale, așadar este foarte important să comunicăm cu empatie cu pacienții noștri, pentru a îi ajuta să se liniștească în timpul vizitei. A oferi ajutorul unui pacient sau unei colege, chiar și în situații deosebite, neprevăzute, este cel mai frumos semn de a arăta implicare și faptul că ne pasă, iar asta ajută pe toată lumea să plece acasă bucuroasă și cu zâmbetul pe buze :)
Publicat 27 iun. 2022 Expiră 27 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos