Publicat 13 Nov 2019 | Expiră 14 Dec 2019

Frizer canin / veterinar / groomer cu experienta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam colegi cu:

  • Experienta minim 1 an in frizeria pentru animale (tuns specific rasei, cu model, din masina si foarfeca) - obligatoriu. Tunsul cainelui propriu acasa nu iti ofera experienta necesara pentru acest job.
  • Rabdare si grija in interactiunea cu animalele de companie (nu lucram cu anestezie decat in situatii extreme, nu promovam lovirea/disciplinarea fizica a animalutelor)
  • Dorinta pentru o colaborare pe termen indelungat
Completarea interviului online, atasat acestui anunt, este obligatorie la aplicare pentru a fi luat in considerare.

Descrierea jobului

Ce implica postul de frizer cu experienta la Perfect Pet?

  • Tunsul/spalatul/etc cainilor din diverse rase, cosmetic, in timpul prestabilit pentru programare (in functie de experienta)
  • Mentinerea curateniei echipamentelor si a spatiului de lucru
  • Prezenta la lucru 5 zile x 8 ore saptamanal, preponderent in a doua parte a zilei si lucrul in weekend prin rotatie
Sediul in care vei lucra se va stabili in urma interviului, in functie de domiciliul tau, experienta, nivelul de incarcare din locatii. Vom cauta intotdeauna locul cel mai apropiat de casa in care prezenta ta aduce utilitate maxima.

Beneficiile sunt nenumarate pentru cineva care isi doreste o cariera in acest domeniu:
  • salariu bun, corelat cu experienta, programari tot anul - nu doar sezonier.
  • amplasare foarte buna a locatiilor, la maxim 1 minut distanta avem statii de metrou, autobuz, troleibuz, tramvai.
  • forme de angajare legale, program de lucru ok (8h/zi), posibilitatea de a lua concedii, zile libere, modificari de program pt probleme personale
  • medic veterinar in locatie pentru asistenta in orice situatie dificila
  • colegi tineri, pasionati de aceasta activitate, cu care te vei putea sfatui oricand asupra diverselor aspecte ce tin de tuns
  • atributii limitate la cele de frizer ( adica fara incasare de bani, vanzare in petshop, etc)
  • programarile se fac luand in calcul in primul rand siguranta angajatilor (pisicile doar cu ajutor - nu singuri, cainii mari doar la persoanele ce ii pot manevra in siguranta, cainii agresivi se tranchilizeaza sau se refuza, samd)
  • locatii amenajate foarte elegant/modern
Daca nu aveti experienta/cunostintele necesare pentru acest job dar doriti sa va perfectionati pentru a il putea ocupa in viitor, va invitam sa accesati site-ul nostru si sectiunea Despre noi - posturi disponibile pentru incepatori.

Perfect Pet este cea mai populara frizerie si cabinet veterinar din Bucuresti. Ne atragem clientii prin:

  • Servicii foarte bune / inovatoare
  • Echipa profesionista
  • Raportul calitate-pret exceptional
  • Campaniile publicitare permanente
  • Oferte extraordinare frecvente
  • Aspectul si pozitionarea locatiilor

Expirat
Frizer canin / veterinar / groomer cu experienta  -  SC Perfect Pet SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles