Frizer canin / veterinar / groomer - CU EXPERIENTA SAU CURS

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-CURS sau experienta buna in frizeria pentru animale obligatorie (tuns specific rasei, cu model, din masina si foarfeca). NU APLICA DACA NU AI LUCRAT INTR-UN CABINET VETERINAR / SALON DE FRIZERIE CANINA sau macar sa fi facut un curs.
-persoana rabdatoare si grijulie (nu lucram cu anestezie decat in situatii extreme, nu promovam lovirea/disciplinarea fizica a animalutelor)
-disponibilitatea pentru lucrul pe termen indelungat - preferam persoanele statornice in locul celor sezoniere.

Descrierea jobului

-Job-ul disponibil estе dе frizеr intr-un sаlon pentru аnimаlе dе companiе.
-Pentru persoanele ce au doar curs de frizer fara experienta practica, incadrarea va fi pe un post de asistent frizerie.
-Fiind un sаlon cu еxpеrientа, prеtеntii dе lа angajаti si spеciаlizаt pе frizеriа pеntru аnimаlute, аtributiile sunt distribuite intre divеrsi colegi, аsa ca frizеrilor lе rеvinе prеponderеnt rеsponsabilitatea de a cosmetiza animalutele intr-un mod exemplar.
-Se lucreaza 40-42 ore pe saptamana, impartite in 4-5 zile, in special in a doua parte a zilei, cu weekenduri lucrate prin rotatie

Beneficiile sunt nenumarate pentru cineva care isi doreste o cariera in acest domeniu:
-cei mai multi clienti / cele mai mari castiguri din domeniu
-lucrul in cel mai popular salon de frizerie pentru animale
-medic veterinar prezent permanent in locatie
-acces la cele mai bune echipamente (+ne asiguram ca niciodata sa nu lipseasca nimic)
-job permanent (inclusiv iarna), nu sezonier
-forme de angajare legale, contract pe perioada nedeterminata, norma intreaga, etc
-colegi tineri, pasionati de aceasta activitate, cu care te vei putea sfatui oricand asupra diverselor aspecte ce tin de job
-atributii limitate la cele de frizer (fara incasare de bani, fara vanzare in petshop, efectuare programari, etc)
-salon amenajat foarte elegant/modern
-amplasare foarte buna a locatiei, avand la maxim 1 minut distanta statii de metrou, autobuz, troleibuz, tramvai.

Perfect Pet este cea mai populara frizerie pentru animalute din Bucuresti, avand peste 15.000 cosmetizari efectuate anual in cele 4 locatii cat si o echipa de aproape 40 colegi (frizeri, medici, receptioneri, s.a).
Publicat 6 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022