Freight Forwarder

DSV SOLUTIONS SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate - sunt un plus;
  • Experienta in expeditii si transporturi internationale rutiere pe pozitia de expeditor international intr-o casa de expeditie - sunt un plus;
  • Cunostinte avansate de limba engleza - sunt un plus;
  • Operare PC, Excel, Microsoft Office
  • Cunoasterea pietei de transport;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activitatilor;
  • Profil personal orientat spre lucrul in echipa si ritm sustinut;

Descrierea jobului

-Sa analizeze posibilitatile de rezolvare a cererilor venite din partea clientilor/potentialilor clienti, sa propuna si sa gaseasca cele mai avantajoase solutii de transport pe aria de responsabilitate, personalizate pe cererile clientilor;
- Sa cunoasca particularitatile, dinamica, participantii din aria de responsabilitate;
-Intretinerea si dezvoltarea relatiilor cu subcontractorii;
-Sa actualizeze, dezvolte baza de date cu transportatori;
- Analiza performantelor subcontractorilor;
- Sa caute si sa propuna solutii pentru optimizarea costurilor pe aria de responsabilitate;
- Sa cunoasca, sa foloseasca eficient si sa introduca datele de transport in sistemul informatic TMS;
- Sa verifice toate transporturile in derulare si sa raporteze deviatiile de la termenii comenzilor de transport; sa se ocupe de recuperarea documentelor de la transportatori;
- Sa invete si sa aplice procedurile de lucru existente in departament;
- Sa-si indeplineasca obiectivele stabilite impreuna cu seful de departament; sa-si analizeze activitatea proprie; sa vina cu propuneri constructive pentru optimizarea produselor si diversificarea lor pe aria de responsabilitate;

Ce oferim:
  • Salariu competitiv;
  • Bonus în funcție de performanțele individuale și ale echipei;
  • Mediu de lucru tânăr, plăcut, foarte dinamic;
  • Transport de la/ către serviciu, Parcul Logistic CTPark Bucharest (Km, autostrada A1 București - Pitești);
  • Stabilitate și posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie multinațională.
  • Asigurare medicala privata la Regina Maria;

DSV Solutions Romania is a subsidiary of DSV, a multinational company founded in 1976 in Denmark. DSV is one of the leading suppliers of transport and logistics services and offers a wide selection of transport service combinations and solutions.

DSV focuses on the refinement of the services and customer segments within its three divisions:
Road, Air & Sea, and Logistics Solutions.
Publicat 10 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos