de ani Fără Frică...

Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 31 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

FREIGHT FORWARDER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Colegii din divizia Transporturi - Vivre Deco sunt in cautarea unui coleg nou care sa reprezinte firma in relatia cu partenerii si care sa organizeze transportul bunurilor intr-un mod sigur si eficient.

Poti fi parte din comunitatea Vivre, daca:

  • esti responsabil si organizat;
  • esti pozitiv si iti place sa lucrezi in echipa;
  • esti cea mai buna varianta a ta cand esti intr-un mediu dinamic, iar provocarile nu te sperie;
  • esti convins ca intotdeauna mai exista o solutie;
  • esti disponibil pentru un program full time;
  • esti confortabil sa porti conversatii in limba engleza;
  • esti cunoscator si utilizator al Pachetul MS Office, in special Excel;
  • esti un bun cunoscator al procedurilor de import / export si al termenilor de tranzactionare (INCOTERMS);

Descrierea jobului

Cum iti vei petrece timpul la noi:

  • vei verifica impreuna cu colegii de la depozit necesarul de camioane pentru export;
  • vei cauta solutii pentru transportul comenzilor de la furnizori si vei pastra legatura cu acestia pe tot parcursul colaborarii;
  • vei pregati documentatia pentru importul / exportul de marfuri;
  • vei verifica cu transportatorii pozitiile camioanelor pentru a putea informa colegii din intreg lantul de fulfillment;
  • vei identifica cele mai bune solutii pentru optimizarea rutelor de transport.….
Totul vine la pachet cu beneficii:
Oportunitati de invatare si dezvoltare profesionala in cea mai complexa organizatie din industria e-commerce home deco din zona geografica CEE;
Mediu de lucru cu o echipa tanara, simpatica si nu in ultimul rand responsabila;
Pachet salarial motivant → experienta si rezultatele isi vor pune amprenta
▪ Salariu fix;
▪ Tichete de masa;
▪ Bonus de performanta;
▪ Abonament medical;
▪ Program de lucru fix, de luni pana vineri.
Asteptam cu entuziasm sa ne cunoastem!

Vivre started to develop its business in 2012, becoming the most important online retailer on the Romanian market, as well as a large part of Central and Eastern Europe maintaining both its original starting culture and passion and desire to build something wonderful!

With more than 300 professionals forming the Vivre community, we emphasize both our clients, suppliers, and our motivating work environment. We deal with difficult situations in improving user experience, finding and sorting products, automating logistics operations and warehouse processes, advancing customer interactions, refining reports and data, marketing and accounting efficiency.

We believe that all areas of our business are touched by professional people.

Expirat
FREIGHT FORWARDER  -  Vivre Deco S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles