Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 25 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Freight Forwarder ( cu limba germana )

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză, italiană, germană
  • Peste 6 luni experiență în Administrativ / Logistica, Vanzari

Candidatul ideal

Ești candidatul ideal dacă:

  • ai cunoștinte de limba germana și / sau engleza la nivel avansat ;
  • ai experiență în dezvoltarea relațiilor cu clienții / partenerii ( corespondență mail, abordare telefonică);
  • abilitățile de comunicare, convingere și negociere sunt punctul tău forte;
  • ai experiență în vânzări, preferabil în sfera serviciilor;
  • ai cunoștinte de operare PC (MS Office) - nivel mediu/avansat;
  • ești atent la detalii și ai un dezvoltat spirit de echipă;
  • ești absolvent de studii superioare;* experiența pe un post similar constituie un avantaj, dar nu reprezintă un ”must”.
Unde vei lucra: la sediul central al companiei TRANSGOR LOGISTIK, în Tomești – Iași.

Descrierea jobului

Care vor fi, pe scurt, responsabilitățile tale:

  • negocierea, contractarea și organizarea serviciilor de transport internațional de mărfuri;
  • introducerea și procesarea comenzilor de transport in sistemul informatic;
  • urmărirea desfășurării contractelor de transport;
  • gestionarea si soluționarea eventualelor probleme de transport ce pot apărea;
  • întretinerea unor relatii pozitive si reciproc avantajoase cu clienții, respectiv transportatorii noștri;
  • prospectarea pieței si dezvoltarea continuă a bazei noastre de date a clienților/partenerilor;
  • întocmirea rapoartelor periodice de activitate;
Ce beneficii îți oferim pe lângă pachetul salarial:
  • bonuri de masă;
  • decontarea transportului;
  • abonament medical anual la o clinică privată;
  • creșterea progresivă a veniturilor lunare, în funcție de rezultatele obținute;
  • formarea și dezvoltarea competențelor profesionale;
  • loc de muncă stabil și oportunitatea să îți dezvolți cariera într-un mediu de lucru plăcut, alături de o echipă dinamică și profesionistă;

TRANSGOR LOGISTIK este o companie ce presteaza servicii de depozitare, expeditii interne si internationale, transporturi rutiere, maritime si aeriene de marfa in toata Europa. Sediul societatii este in Iasi si are puncte de lucru in Cluj-Napoca si Bucuresti. Societatea are implementat sistemul de Management Integrat Calitate-Mediu conform ISO 9001:2015 & ISO 14001:2015de catre TUV Rheinland. Suntem membri ai Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania si ai Asociatiei Romane de Transport Rutier International Prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a transportatorilor.

Freight Forwarder ( cu limba germana )  -  Transgor Logistik