Freight Forwarder / Coordonator Transport International

Candidatul Ideal

- Sa ai experienta de minim 2 ani in organizarea transporturilor internationale
- Sa cunosti legislatia in vigoare in domeniul transporturilor
- Sa ai cunostinte bune in operarea pachetului MC Office
- Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si organizare
- Sa iei decizii rapide si responsabile
- Sa cunosti limba engleza scris/vorbit nivel mediu
- sa colaborezi si sa te integrezi intr-o echipa dinamica si proactiva.

Descrierea jobului

- Sa planifici si sa organizezi transporturile internationale gasind solutii cat mai avantajoase, asigurand standardele de calitate impuse de clienti.
- Sa dezvolti baza de date cu transportatori si sa dezvolti relatiile cu acestia.
- Sa respecti termenele si conditiile transporturilor in derulare monitorizand performantele transportatorilor.
- Sa vii cu propuneri care sa imbunatateasca procesele operationale.
- Sa iti indeplinesti obiectivele stabilite si la cerere sa intocmesti diverse situatii la cerere

Ce oferim in schimb:

- salariu motivant
- program de lucru 8h/zi de luni pana vineri
- transport
- un loc de munca stabil, intr-un colectiv tanar si dinamic, cu perspectiva de avansare in functie de rezultatele acumulate;

Noi suntem o firma specializata in transport intern, international si logistica, avand filiale in Bucuresti, Baia Mare si Viena.
Sediul nostru este in A1 Business Park KM 13, Dragomiresti- Deal.
Ne puteti contacta la nr. de telefon 0748295542- Lepadatu Mihaela
Publicat 8 dec. 2021 Reactualizat 5 ian. 2022 Expiră 7 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos