Publicat 14 Ian 2021 | Reactualizat 16 Ian 2021 | Expiră 13 Feb 2021

Formatori teorie si Preparatori practica

5 posturi

Candidatul ideal

Deoarece procesul de selecție FORMATORI este unul continuu, anunțăm deschisă poziția pentru următoarele domenii:
Instalații, construcții, electrotehnică, mecanică, electromecanică, aeronave, frigotehnie, auto, cadastru și amenajarea teritoriului, educație

Anunțul se adresează persoanelor care dețin studii superioare, profesează si dețin cunostințe solide în domeniul pentru care aplică. Experiența anterioară în domeniul formării profesionale a adulților reprezintă un avantaj.

Cunostinţe profesionale:
- cunoştinţe solide în domeniul instruirii pe care o va livra,
- cunoştinţe în elaborarea, pregătirea materialelor didactice,
- cunoştinţe de utilizare a instrumentelor specifice de lucru (PC, tehnologie audio-video, Internet),
- cunoştinţe de limba engleză prezintă avantaj.

Abilităţi profesionale:
- comunicativitate şi excelente abilităţi de relaţionare cu cei din jur,
- spontaneitate, atenţie distributivă,
- capacitate de analiză, sinteză și integrare a informaţiilor,
- empatie, seriozitate, punctualitate.

Abilităti personale:
- abilitatea de a lucra în condiții de stres,
- abilitatea de a-și prioritiza sarcinile,
- abilităţi de negociere, comunicare, coordonare şi planificare,
- obiectivitate, atitudine profesionistă,echilibru emoţional, constanța în atitudini şi manifestări.

Descrierea jobului

Atribuții principale
- derulează activități de instruire a cursanților și elaborează strategia de formare,
- identifică nevoile de training ale cursanților,
- asigură planificarea programelor de training,
- stabilește scopurile și obiectivele instruirii și / sau prezentărilor, precum și metodele de instruire,
- elaborează materialele de training, studiile de caz, role-play etc,
- realizează feedback / evaluare cursanți și întocmește rapoarte de training către beneficiari,
- elaborează propuneri pentru alte nevoi de formare.

SC Learning Logistics este furnizorul de logistica pentru invatamant al Fundatiei pentru Formare Profesionala si Invatamant Preuniversitar Viitor.

Site-ul www.calificat.ro este platforma de prezentare a portofoliului de cursuri autorizate ANC ale Fundatiei pentru Formare Profesionala si Invatamant Preuniversitar Viitor.

Platforma www.Ecalificat.ro este unul din proiectele cu ajutorul carora adaugam valoare procesului de educatie prin implementarea de tehnici si tehnologii moderne de invatare.

Echipa centrului pentru invatamant la distanta este formata din profesionisti activi: antreprenori si lectori independenti. Cu toate acestea suntem mereu în căutarea de noi persoane pasionate de profesia lor.

Formatori teorie si Preparatori practica  -  LEARNING LOGISTICS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles