Publicat 04 Nov 2020 | Reactualizat 02 Dec 2020 | Expiră 05 Dec 2020

Fleet Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam Fleet Manager pentru firma noastra de transport, Gehlen Schols Transport & Logistik GmbH din Düren, Germania.

Cerinte:
- experienta in domeniu, intr-un post operational al unei societati de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport;
- studii medii sau superioare ; obligatoriu limba engleza sau germana (vorbit, scris si citit) - nivel mediu spre avansat;
- persoana comunicativa si rezistenta la stres, cu atentie distribuitiva si capacitate buna de concentrare, orientata spre rezolvarea problemelor si capabila sa se integreze si sa lucreze bine in echipa;
- abilitati de lucru foarte bune cu programul MS Office, Internet;
- disponibilitate de relocare in Germania;

Descrierea jobului

- sa monitorizeze in permanenta incarcarile si descarcarile programate;
- sa supravegheze, coordoneze si sa mentina legatura permanent cu conducatorii
auto;
- sa verifice timpii de conducere si de odihna ai soferilor conform legislatiei in vigoare;
- sa urmareasca transporturile efectuate si sa se asigure ca s-a respectat termenul agreat;
- sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
- sa utilizeze programele software specializate pentru introducerea datelor si comenzilor de transport in sistem (se va face instruire la locul de munca);

Oferta:
- un loc de munca stabil si un salariu competitiv ;
- contract de munca german cu beneficii sociale (sanatate, pensie, somaj etc.) ;
- asistenta si sprijin la relocare in Germania (cautare locuinta, inregistrare la toate autoritatile germane etc);

Cei care indeplinesc conditiile noastre si sunt interesati de un job stabil in Germania
sunt rugati sa ne trimita CV-ul folosind aplicatia eJobs sau pe adresa noastra de email: [email protected]
Numai candidatii selectati de catre noi vor fi contactati prin telefon sau email.

Since the end of 2018 Gehlen Schols is part of VOS Logistics. We combine expertise and build on a stronger and more divers value proposition for our customers. As part of Vos Logistics, our aim is to deliver the highest quality possible. Not only by providing direct services, but also in support activities and after-care. Producers and buyers hold growing demands towards their suppliers; we take care that we meetthem b y delivering excellent service.
We simplify. Whatever it takes

Expirat

• Analizati cu atentie informatiile din cadrul anunturilor de recrutare! Daca aveti dubii in privinta veridicitatii anumitor date sau in cazul unor solicitari suplimentare ale angajatorilor (trimiterea de documente personale, sume de bani etc.), va rugam sa ne scrieti la [email protected].

Fleet Manager  -  Gehlen Schols Transport GmbH

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles