Publicat 22 Mai 2019 | Expiră 22 Iun 2019

Fiziokinetoterapeut

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana cu experienta pe pozitia de kinetoterapeut, proactiva si dornica de munca intr-un cabinet de recuperare medicala
Absolvent al Facultatii Balneo Fizio Kinetoterapie
Autorizatie de libera practica emis de Colegiul Fizioterapeutilor din Romania
Asigurare de malpraxis

Descrierea jobului

Stabileste planul de tratament specific, obiectivele specifice, programul de lucru, locul si modul de desfasurare in vederea educarii sau reeducarii unor deficiente, prevenirea sau recuperarea unor dizabilitati ca urmare a unor boli, leziuni sau pierderea unui segment al corpului

Utilizeaza tehnici, exercitii, masajul, electroterapia, ultrasunet si procedee conform conduitei terapeutice si obiectivelor fixate

Evalueaza si reevalueaza in timp progresele facute de pacient; adapteaza planul de tratament in functie de evolutia pacientului

Supravegheaza starea pacientilor pe perioada aplicarii procedurilor kinetoterapeutice si de recuperare

Informeaza si instruieste pacientul asupra tratamentului pe care-l efectueaza, asupra efectelor terapeutice si asupra efectelor negative care pot sa apara

Completeaza fisa de recuperare kinetica pentru fiecare pacient in parte

Descrierea companiei

Cabinet de recuperare medicala

Expirat
Fiziokinetoterapeut  -  KINETO RE SMILE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles