Publicat 14 Mai 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Fiziokinetoterapeut / Kinetoterapeut

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent al Facultatii Balneo Fizio Kinetoterapie
- autorizatie de libera practica emis de Colegiul Fizioterapeutilor din Romania;
- asigurare de malpraxis;
- disponibilitate pentru aprofundarea si diversificarea tehnicilor si metodelor de lucru;
- persoana activa si agreabila;
- abilitati de comunicare si capacitatea de a relationa cu pacientii;
- experienta in domeniu constituie un avantaj
- alte certificari constituie avantaj precum terapii moderne: tecar, curenti , ultrasunet , shock wave.
-cunostiinte in domeniul de elongati / decompresia vertebrala constituie un avantaj
- Candidatul v-a urma un curs de pregatire in cadrul Clinicii noastre din Bucuresti de aprox. 2 saptamani

Descrierea jobului

Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile BIO ORTOCLINIC prin:
Initierea si incadrarea in protocolul standard al societatii Bio Ortoclinic;
Asumarea raspunderii pentru actiunile lor cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple;
Ai excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare;
Comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi;
Sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa;
Acordarea si acceptarea cu deschidere a feed-back-ului constructiv;

Responsabilitati:
- executa programul de recuperare conform obiectivelor si metodelor stabilite de medicul specialist ( fizioterapie, kinetoterapie, masaj );
- respectarea programului de lucru si a programarilor;
- implicare in activitati complementare.

Beneficii:

- salarizare atractiva

- acces la metode de recuperare si tehnologie ultra-moderna,

- loc de munca permanent,

- mediu de lucru placut si modern.

In 10 ani de activitate în Romania, Bio Ortoclinic a devenit cea mai mare clinica de ortopedie si vertebrologie din Sud-Estul Europei și una dintre cele mai importante din Europa, axata pe tratamente nechirurgicale a tot ceea ce inseamna aparat locomotor – membre superioare, membre inferioare, bazin si toate tipurile de DURERI DE SPATE. Dispunem de aparatura performanta, de personal specializat si de un management al calitatii la cele mai inalte standarde.
Iar toti cei care ne-au trecut pragul – pana acum peste 11.000 de pacienti -, vedete sau oameni obișnuiti, toti cu probleme articulare, ale membrelor superioare și inferioare, ale bazinului, sau cu dureri de spate, au simtit acest standard înalt prin rezultatele obtinute, prin recomandarile primite si prin atentia pe care au primit-o din partea personalului medical.
La Bio Ortoclinic incercam sa CREAM PREMISELE VINDECARII, FARA OPERATIE, in cazul tuturor problemelor coloanei vertebrale, incepand de la HERNIE DE DISC, discopatie, scolioza, spondiloza, lombosciatica, lumbago, cifoza, maladia Scheuermann, spondilolistezis si nu numai, si dispunem de echipamente de top pentru RECUPERAREA medicala dupa interventiile de ortopedie

Expirat
Fiziokinetoterapeut / Kinetoterapeut  -  Bio Ortoclinic

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles