FIZICIAN MEDICAL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti un candidat eligibil daca:

- Esti licentiat in fizica medicala sau licentiat in fizica, specializarea fizica medicala;
- Experienta in radioterapie sau/si in operare CT/RMN/Radiologie;
- Ai abilitati de munca in echipa, proactivitate, de comunicare, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, seriozitate si responsabilitate;
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala;
- Cunostinte MS Office;
- Capacitate de planificare si organizare;
- Curs de specialitate – Utilizarea Izotopilor Radioactivi în Medicină;

Descrierea jobului

- Răspunde de funcţionarea corespunzătoare a aparaturii din laboratorul de radioterapie, astfel încât aceasta să poată fi folosită în parametri normali, pentru a-şi atinge scopul iar aplicarea procedurilor să nu aducă atingere sănătăţii şi integrităţii personalului sau pacienţilor;
- Îşi dă avizul în dozimetria pacientului astfel încât dozele utilizate să fie conforme normelor în vigoare şi pentru ca procedurile să fie eficiente şi nepericuloase;
- Intocmeste impreuna cu medicul planul de tratament al fiecarui pacient, trasandu-se izodozele corespunzatoare (in functie de necesitati) avand drept tinta optimizarea tratamentului;
- Da indicatii la pozitionarea pacientului si asista la prima sedinta de iradiere;
- Efectueaza verificarile periodice (zilnice, saptamanale si lunare) ale parametrilor iradierii specificati in procesul de lucru (timp, doza, energie, omogenitate si simetrie fascicul, functionarea corecta a sistemului electronic de interblocare, telemetrie, dimensiune câmp, etc.);
- Participa impreuna cu responsabilul cu securitatea radiologica la efectuarea masuratorilor campurilor de radiatii in zona de lucru si in zona invecinata si la executarea testului de contaminare nefixata.
- Calibrarea aparaturii după protocoalele existente;
- Intocmeşte/elaborează caietul de control de calitate al departamentului;
- Manageriază distribuţia radiotrasorului/pacient şi întocmirea programului de lucru la aparat, asigurând calitatea investigaţiei;

Sanador este o companie cu capital 100% romanesc, care furnizeaza intreaga gama de servicii medicale.

Infiintata in 2001 Sanador a avut o dezvoltare continua, exclusiv organica, fara nici o achizitie.

In anul 2011 Sanador a inaugurat cel mai mare spital privat generalist din Romania, cu 402 paturi si 10 sali de operatie, avand una dintre cele mai performante sectii de terapie intensiva adulti si neonatologie.

In tot acest timp, Sanador a atras unii dintre cei mai performanti medici si personal mediu de inalt profesionalism, reusind sa atinga performante deosebite, chiar si premiere medicale in Romania. Mizand foarte mult pe resursa umana, Sanador a dezvoltat permanent procesul de recrutare, atragand oameni care sa se simta mandri ca fac parte din aceasta companie.
Publicat 17 nov. 2021 Reactualizat 15 dec. 2021 Expiră 17 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos