Publicat 15 Oct 2019 | Expiră 15 Nov 2019

Fitofarmacist - Inginer Agronom cu competente digitale

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii in domeniul Agricol - Horticultura / Agricultura;
  • Cunostinte de baza despre cresterea plantelor - in special legume, flori si gazon;
  • Cunostinte despre daunatori si produse de protectia plantelor;
  • Bune competente digitale - posibilitati de editare text, editare foto la nivel de baza;
  • Bune competente de comunicare;
  • Fiind o fitofarmacie, candidatul ideal trebuie sa cunoasca (sau sa isi doreasca sa invete) informatii despre Pesticide, Hibrizi si soiuri de legume, Varietati profesionale de flori, echipamente horticole (folii, agril, plase de umbrire, alveole, turba pentru semanat), echipamente pentru irigatii, turba pentru semanat.

Descrierea jobului

Ne dorim un coleg care

  • Sa poata obtine rapid atestatul de vanzare pesticide;
  • Sa participe direct in fitofarmacia SemintePlante.ro la vanzarea produselor si consultarea clientilor privind alegerea celor mai bune variante - pozitie front office;
  • Sa invete rapid caracteristicilor hibrizilor de legume de top;
  • Sa poata sintetiza articole, stiri, informatii, clasificari, in articole pe blog-ul site-ului;
  • Sa stie sa scrie corect gramatical in limba romana;
  • Sa poata edita fotografii la nivel basic;
  • Sa fie mereu dornic sa invete;
  • Sa fie familiarizat cu Internetul, comertul electronic; sa poata identifica posibilitati de imbunatatire a site-ului sau moduri de prezentare mai eficiente;
  • Sa participe activ in crearea prezentarilor pe site;
  • Sa isi doreasca sa cunoasca informatii si din domenii secundare ale site-ului: oenologie, floricultura, instalatii de irigare si alte echipamente;
  • Sa poata participa activ la comanda - de la recomandarea varietatilor alese si pana la pregatirea si ambalare finala a comenzii.

Magazinul virtual www.seminteplante.ro s-a infiintat in februarie 2009, fiind, la acel moment, printre primele magazine virtuale din Romania ce se ocupa cu comercializarea semintelor de legume si a accesoriilor de gradinarit.

Lansat initial doar ca magazin online, cu serviciu de livrari prin firmele de curierat si Posta Romana, SemintePlante.ro detine astazi si un showroom in Bucuresti, unde clientii pot vedea produsele si pot primi sfaturi cu privire la activitatile horticole.
Printre lucrurile cu care ne mandrim, realizate in ultimii ani:

Schimbarea constanta a platformei de comert electronic, pentru o experienta cat mai buna a utilizatorului pe site-ul nostru;
Imbunatatirea livrarilor si a termenelor de livrare: 80% din comenzi livrate in maxim 48 de ore;
Obtinerea distributiei pentru diverse branduri: Kiepenkerl - Germania, Flortis - Italia, ETI - Marea Britanie;
Crearea unui blog interactiv ce urmareste sa comaseze toate informatiile necesare fermierilor si cultivatorilor amatori.

Expirat
Fitofarmacist - Inginer Agronom cu competente digitale  -  CERES UNION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles