Financial Controller

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profil candidat:

• Studii superioare in domeniul Economic
• Minim 4 ani experienta in domeniul financiar
• Capacitate de lucru independent
• Persoana organizata, cu abilitati de gestionare a timpului
• Seriozitate si responsabilitate, proactivitate
• Dorinta de invatare si perfectionare
• Spirit analitic, perseverenta si receptivitate la schimbare
• Cunostinte avansate de Excel
• Cunostinte de contabilitate reprezinta un avantaj
• Cunostinte avansate de Limba Engleza (Limba Franceza constituie un avantaj)
• Abilitati de comunicare

Descrierea jobului

Responsabilitati

• Pregateste lunar pachetul de raportare conform instructiunilor primite de la grup;
• Elaboreaza diverse analize contabile si financiar;
• Responsabil/a cu analiza categoriilor de cost, si incadrarea acestora pe categorie de buget;
• Efectueaza analize pe categorii de cheltuieli, centre de costuri, pentru a asigura repartizarea corespunzatoare a cheltuielilor pe centre de cost si segment de activitate;
• Pregateste lunar analiza KPI-urilor la nivel de companie (Dashboard);
• Participa la intocmirea Bugetului de venituri si cheltuieli al companiei;
• Pregateste lunar analiza Actual vs Buget la nivel de companie si la nivel de departament;
• Realizeaza activitatea de controlling (stocuri, marje comerciale, previziuni);
• Controleaza documentele financiar contabile urmarind respectarea prevederilor legale in vigoare precum si a procedurilor interne ale companiei (completitudine si corectitudine);
• Colaboreaza cu celalalte departamente in vederea obtinerii documentelor necesare pentru a asigura cadrul legal in vigoare;

Creat in 1959, Grupul Roullier este o companie multinationala care isi desfasoara activitatea in 131 de tari si are o cifra de afaceri de 3,5 miliarde Euro. Povestea noastra este o aventura umana si industriala, adunand impreuna peste 8 500 angajati condusi de aceeasi energie: dorinta de a-si asuma noi provocari.
Intr-o lume in care cresterea demografica are ca efect imediat cresterea cererii de hrana, noi cream si distribuim solutii inovative in nutritia plantelor, animalelor si oamenilor. Produsele noastre deriva din experienta celor 400 de ingineri care ofera in permanenta solutii inovative.
Atipic si pasionat, Grupul Roullier si-a conservat, inca de la inceputuri, conducerea 100% familiala. Cei 62 de ani de rezultate pozitive ne permit sa ne auto-finantam cresterea si sa pastram o vedere pe termen lung, chiar in contextul economic actual. O cariera alaturi de Timac Agro Romania este provocatoare si generoasa pentru cei care detin viziunea corecta, experienta, abilitatile necesare si spiritul comercial.
Mai multe detalii despre noi puteti gasi pe www.roullier.com sau www.ro.timacagro.com.

Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 3 iun. 2022 Expiră 5 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos