FINANCIAL CONTROLLER

GILINOX - 1 poziție
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru a continua expansiunea companiei, cautam un Financial Controller care sa aiba experienta si cunostinte relevante pentru:
1. Expert in contabilitate (registru general, active, plati, taxe si impozite)
2. Cunostinte foarte bune despre legislatia contabila in vigoare.
3. Excelente abilitati de comunicare si scriere.
4. Engleza nivel mediu, scris si vorbit
5. Cunostinte Office (Excel si Word)
6. Experienta in realizarea rapoartelor saptamanale, trimestriale si anuale.
7. Constituie un avantaj experienta de lucru cu softul Priority (Wizrom)

Descrierea jobului

Candidatul ideal trebuie sa:
1. Sa raspunda de partea de contabilitate generala (balanta, bilant)
2. Sa pregateasca toate rapoartele financiare interne si sa colaboreze in stransa legatura cu compania de contabilitate si audit externalizata.
3. Sa urmareasasca si sa implementeze schimbarile care pot aparea in legislatie
4. Sa se asigure ca toate procedurile financiar contabile sunt respectate
5. Sa urmareasca bugetul si sa se asigure ca partea de creditare a clentilor este respectata.
6. Sa se asigure ca toate registrele contabile sunt actualizate.

GILINOX este un furnizor important de materii prime metalurgice feroase si neferoase, plastic industrial si sisteme de stingere a incendiilor. In organizatia noastra activeaza un colectiv tanar, dinamic si ambitios. Cu un portofoliu de clienti din toate domeniile industriale, GILINOX se afla in topul furnizorilor de profil din piata romaneasca.
Daca sunteti interesat/a sa faceti parte din echipa noastra, va rugam sa trimiteti o scrisoare de intentie impreuna cu CV-ul Dvs la adresa de email: eliaz@gilinox.ro

Publicat 19 oct. 2021 Reactualizat 16 nov. 2021 Expiră 18 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos