Financial Analyst/Controller in Bucuresti sau Sibiu

PATRIA BANK S.A. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Recrutăm un Financial Analyst/Controller in cadrul Directiei Financiar Contablitate care să se alăture și să sprijine echipa de finanțe din sediul central Sibiu/București. Căutăm un coleg organizat, responsabil și orientat spre rezultate care să se alăture echipei noastre, cu experiență în controlul financiar și gestionarea raportărilor.

Vei lucra într-o organizație dinamică și ambițioasă, care are proiecte de dezvoltare și își dezvoltă oamenii pentru a face față provocărilor. Vei lucra și interacționa cu părțile interesate interne, cum ar fi management, IT, operațiuni etc.

Descrierea jobului

  • Diplomă universitară în economie;
  • Experiență în management financiar / control / SIG (minim 2 ani);
  • Competenți în MS Office (Excel - cunoștințe avansate);
  • Stăpânire bună a limbii engleze (scris si conversational);
  • Bune cunoștințe în finanțe, contabilitate, bugetare și principii de control al costurilor;
  • Cunoștințe operaționale în pregătirea bugetelor și analiza rentabilității;
  • Atentie excelenta la detalii; capacitatea de a lucra rapid și precis sub presiune;
  • Persoană responsabilă, flexibilă și proactivă, motivată de un mediu de lucru foarte dinamic, capabil să respecte termenele.
Principalele atribuții și responsabilități:
  • Veți asigura raportări financiare și comerciale în timp util, exacte și corescte lunar/periodic;
  • Veți rula proceduri și rapoarte;
  • Veți efectua revizuiri și reconcilieri ale cifrelor raportate pentru a asigura coerența și integritatea informațiilor;
  • Veți fi implicat în analiza profitabilității, veți investiga eventualele fluctuații semnificative;
  • Veți participa la calcularea plății variabile a personalului comercial;
  • Veți fi implicat în procesul de bugetare și veți avea alocate secțiuni specifice;
  • Responsabil pentru obținerea de informații de la departamentele operaționale, orice informații necesare pentru pregătirea bugetului și / sau alte rapoarte / analize financiare
  • Veți asista procesele de audit intern și extern;
  • Veți examina și actualiza procedurile și manualul intern pentru operațiuni specifice.
Beneficii:
  • Oportunitati de dezvoltare in cariera si de a lucra intr-un sistem financiar-bancar pentru un brand romanesc;
  • Abonament medical;
  • Posibilitatea de work from home.

Grupul Patria Bank are drept acționar majoritar Fondul de Investiții Emerging Europe Accession Fund (EEAF) ai cărui principali investitori sunt instituții importante și de renume precum BERD (Banca Europeană de Reconstrucție și Dezvoltare), FEI (Fondul European de Investiții) și alte instituții importante la nivel european.

Banca Patria oferă produse și servicii tuturor românilor prin cele patru divizii specializate: Persoane Fizice, Afaceri Mici (microîntreprinderi), IMM și Afaceri Agro.

Activitatea Patria Bank este inspirată de oameni în general și de românii responsabili și muncitori în particular.

Punem integritatea și etica profesională înainte de orice și credem că succesul poate fi atins doar printr-o abordare bazată pe responsabilitate, flexibilitate și disponibilitatea de a vedea oamenii înaintea hârtiilor.

Avem un set de valori care ne definesc activitatea și care transmit publicului larg și partenerilor comportamentul așteptat de la noi: - APROPIERE UMANĂ - FLEXIBILITATE - RESPONSABILITATE PROFESIONALĂ - INIȚIATIVĂ - IMPLICARE

Publicat 25 iun. 2021 Reactualizat 23 iul. 2021 Expiră 25 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos