Publicat 18 Feb 2019 | Expiră 13 Mar 2019

Finance and Controlling Internship

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in curs (Contabilitate, Finante, Economie);
Engleza - Mediu;
Cunostinte MS Office;
Cunostinte SAP (Avantaj);
Disponibilitatea de a lucra cate 4 ore/ zi;
Personalitate: comunicativ, curios, persoana care invata repede, persoana ordonata;

Descrierea jobului

Preluarea si verificarea zilnica a documentelor sosite in departamentul Financiar-Controlling;
Inregistrarea si impartirea corespondentei conform procedurilor si regulamentelor interne;
Transmiterea documentelor (electronic) primite la departamentele responsabile cu inregistrarea lor in contabilitate;
Trimiterea documentelor cu probleme la departamentele responsabile cu rezolvarea lor;
Gestionarea si arhivarea documentelor conform legislatiei in vigoare;

Descrierea companiei

Are you auto-motivated? Welcome!

Continental develops intelligent technologies for transporting people and their goods. As a reliable partner, the international automotive supplier, tire manufacturer, and industrial partner provides sustainable, safe, comfortable, individual, and affordable solutions. In 2015, the corporation generated sales of €39.2 billion with its five divisions, Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tires, and ContiTech. Continental employs more than 208,000 people in 55 countries.

We want you at our facility in Timisoara!

Expirat
Finance and Controlling Internship  -  CONTITECH ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles