de ani Fără Frică...

Publicat 19 Iul 2006 | Expiră 19 Aug 2006

FII AU-PAIR IN ANGLIA,IRLANDA DE NORD, SCOTIA, SUA, FRANTA, OLANDA , GERMANIA , SPANIA, DANEMARCA, BELGIA, AUSTRIA.

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoanele care aplica pentru acest program trebuie sa indeplinesca anumite conditii in functie de tara pentru care aplica:
1) Limite de varsta:
Pentru Anglia varsta cuprinsa intre 18- 27(inclusiv) ani.
Pentru Germania varsta cuprinsa intre 18- 25 ani.
Pentru Spania varsta cuprinsa intre 18- 28 ani.
Pentru Franta varsta cuprinsa intre 18- 30 ani.
Pentru SUA varsta cuprinsa intre 18- 26 ani.
Pentru OLANDA varsta cuprins intre 18-25 ani

2)Starea civila: necasatorit/a si sa nu aiba copii sau alte persoane in intretinere.

3)Cunostintele de limba straina trebuie sa fie la nivel conversational, pentru ca aplicantul sa poate discuta cu familia cat si pentru interviul de ambasada in urma caruia se va obtine viza.

Descrierea jobului

www.eurolife-consulting.ro
O multime de familii gazda va asteapta sa participati la programele AU PAIR si AU PAIR PLUS
IN ANGLIA, IRLANDA DE NORD, SCOTIA, OLANDA, GERMANIA, FRANTA , SPANIA, SUA , ITALIA, DANEMRCA, BELGIA etc.
Programul Au-Pair este o solutie la indemana pentru persoanele care doresc sa calatoresca , sa cunoasca alte civilizatii, sa isi faca noi cunostinte si prieteni, sa vada lumea. Aplicand prin Eurolife Consulting ai garantia aplicarii corecte pentru viza, un contract ferm , asistenta permanenta si seriozitate.

De la acest program obtii:

# Contract de AU PAIR pe o perioada de pana la 2 ani
#Bani de buzunar, in functie de tara: 340-700 EURO/LUNA SAU CHIAR MAI MULT!
# Pentru munca suplimentara primiti bani in plus!
#MASA SI CAZAREA (in camera separata, dotata corespunzator) sunt GRATUITE
# Participati la studii de aprofundare a limbii tarii gazda
# Beneficiati de concediu platit de 20 zile pe an

ALTE INFORMATII IMPORTANTE:

1)Viza poate fii pe o perioada de 3 luni pana la 2 ani.

2)Un au-pair isi alege singur familia si perioada de sedere, cat si data la care doreste sa plece catre familia gazda

3)Durata totala a procedurii de la depunerea dosarului pana la obtinerea vizei este in medie de 3 saptamani.
4)Zilnic avem peste 10 familii disponibile!!

SUNTETI ASISTATI PENTRU INDEPLINIREA TUTUROR FORMALITATILOR PANA LA PLECAREA DIN TARA SI MONITORIZATI ATENT PE TOATA PERIOADA SEDERII IN STRAINATATE!

RESPONSABILITATI:
* supravegherea copiilor minim 25 ore pe saptamana,Daca ati avut grija de frati si surori mai mici, nu va va fi greu deloc, deoarece nu este cu nimic diferit.
Este considerata experienta si va va ajuta sa va integrati mult mai bine in interiorul familiei, doerece veti stii cu exactitate ce aveti de facut si ce nevoi au copii in general;
* ajutor in gospodarie.Menajul usor este constituit din strangerea jucariilor, strangerea hainutelor, curatarea acestora, uneori spalarea vaselor, gatirea unor mese usoare pentru copii, etc..
In primul rand trebuie sa va ganditi ca sunteti in propria familie, iar in mod normal va ocupati cu treburile casnice, fara a va gandi ca sunteti angajatul cuiva;
* baby-sitting de 2 -3 ori pe saptamana,in functie de necesitatile familiei si de numarul de membrii ai acesteia;

Avand ca scop promovarea programelor de schimb intercultural si plasarea fortei de munca pe plan intern si international, ne bucuram de o experienta cu rezultate foarte bune.

» Cei care aplica pentru acest program vor primi raspuns in cel mai scurt timp iar candidatii compatibilii vor fii programati la interviu.
De asemenea ne puteti contacta si dumneavoastra la:

office@eurolife-consulting.ro, eurolife.consulting@gmail.com

Id yahoo messenger: eurolife_consulting

Vizitati site-ul : www.eurolife-consulting.ro
Echipa Eurolife Consulting:

Coordonator program Au-Pair
0726791972

Inregistrare si interviu Au-Pair, INFORMATII
0722925341 ; 0213452307

Operator Informatii:
Tel/ Fax: 0213452307

Expirat

FII AU-PAIR IN ANGLIA,IRLANDA DE NORD, SCOTIA, SUA, FRANTA, OLANDA , GERMANIA , SPANIA, DANEMARCA, BELGIA, AUSTRIA.  -  EUROLIFE CONSULTING- RECRUITMENT AGENCY

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles