Field Service Technician_TM

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Criterii:
- studii medii/ superioare tehnice
- experienta in domeniul reparatiilor de echipamente profesionale si industriale min 3 ani
- permis auto categoria B
- disponibilitate pentru deplasari

Reprezinta avantaj:
- cunostinte Office: Word, Excel, Outlook, SAP- constituie avantaj
- bune abilitati de comunicare
- cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

•Realizeaza activitati de service /reparatii /mentenanta la sediul clinetilor pentru echipamentele din portofoliul companiei.
•Testeaza, monteaza si pune in functiune echipamente sortiment Comercial, Profesional si Industrial
•Instruieste personalul utilizator
•Monitorizeaza si efectueaza revizii tehnice periodica
•Gestiune si Intretinere Piese, Scule si Echipamente din dotarea proprie
•Indeplinirea planului de vanzari si reparatii
•Asigura suportul tehnic clientilor, utilizatorilor echipamentelor;
•Urmareste derularea contractelor de service;
•Mentine si dezvolta relatia cu clientii existenti;
•Revizia si repararea echipamentelor achizitionate de catre terti;
•Asigura instruirea la sediul clientilor a personalului utilizator al echipamentelor cu privire la modul de functionare al acetora;
•Se implica in cresterea gradului de satisfactie al clientilor.
•Intocmeste documentele specifice activitatii desfasurate, respectiv: certificat de garantie, fise de instruire a personalului de intretinere a beneficiarului sau a beneficiarului insusi, procese verbale de constatare la reparatie/interventia service, comenzi pentru piesele de schimb;
•Intocmeste ofertele de pret ale lucrarilor de revizii/reparatii solicitate de catre beneficiari, precum si cantitatile de materiale necesare;

Concernul german Alfred Kärcher GmbH, cu o traditie de 80 de ani, este Lider Mondial in domeniul productiei de echipamente de curatare si o prezenta activa in Romania de 22 ani.
Echipamentele profesionale sunt destinate domeniului industrial, intreprinderilor mici si mijlocii, sectorului agricol, constructiilor, transporturilor precum si consumatorilor privati.
Din sortiment fac parte aparate de curatat cu presiune, aspiratoare, masini de maturat si masini de frecat pardoseala. Peste 40.000 de birouri de distributie raspandite pe intregul glob sunt garantia unei satisfactii depline a clientilor firmei KÄRCHER.
Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 4 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos