FERMA MANAGER

Suinscorni S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

BioAgroktima SRL caută în prezent o persoană foarte motivată pentru a ocupa un post cu normă întreagă de Manager Fermă la ferma noastră de porci din Scornicești. Această poziție este responsabilă pentru motivarea și antrenarea echipei lor pentru a atinge obiectivele de producție ale fermei. Această poziție supraveghează integritatea tuturor înregistrărilor genetice colectate și analizate pentru a obține îmbunătățirea genetică la nivel de sistem prin implementarea celor mai bune practici într-o biosecuritate maximă autosusținută în Fermă

Descrierea jobului

Această poziție va include următoarele responsabilități și funcții de zi cu zi, dar nu se limitează la:
• Gestionarea tuturor membrilor echipei prin instruirea și dezvoltarea persoanelor în chestiuni referitoare la cerințele postului, biosecuritatea, bunăstarea animalelor, sănătatea și siguranța;
• Supravegherea și responsabilitatea generală pentru înregistrările exacte și în timp util, rapoartele fermei, identificarea animalelor și genotiparea, inclusiv instruirea, implementarea și auditul
• Executarea planurilor de ameliorare și monitorizarea selecției reproducătorilor,
• Finalizarea tuturor sarcinilor administrative precum; evaluări ale performanței angajaților, rapoarte COP,
• Analizarea rezultatelor producției de hambar și luarea deciziilor de ajustare a activităților zilnice ale echipei pentru a maximiza rezultatele producției,
• Dezvoltarea abilităților de depanare și diagnosticare cu alți membri ai echipei,
• Asigurarea sănătății corespunzătoare, a manipulării și a confortului tuturor animalelor este urmărită de întreg personalul,
• Asigurarea că sistemele de alimentare și apă funcționează corect,
• Monitorizarea și menținerea ventilației și temperaturii adecvate,
• Păstrarea înregistrărilor exacte pentru toate animalele, după cum este solicitat, și anume: identificarea porcilor,
• Promovarea obiceiurilor de lucru sigure și asigurarea raportării tuturor accidentelor de muncă și situațiilor de aproape ratare;
• Asigurați-vă că protocoalele de biosecuritate ale hambarului sunt respectate de către tot personalul și vizitatorii;
• Efectuarea altor sarcini generale ale fermei, după cum este necesar.
• Întocmirea proceselor verbale de întâlnire
• Furnizarea tuturor faxurilor, arhivarii, copierii, scrisorilor și notificărilor
• Introducerea datelor după cum este necesar
• Programarea și coordonarea întâlnirilor și programărilor; Mențineți calendarul principal al întâlnirilor interne. Fiți la curent cu calendarele și disponibilitatea tuturor angajaților; Păstrați actualul tablou de prezență pentru alții
• Gestionarea tuturor proceselor de pontaj și cheltuieli
• Planificarea si organizarea de evenimente de birou
• Coordonarea materialelor pentru întâlniri și sesiuni de formare și alte activități ale organizației
• Alte sarcini administrative, așa cum sunt atribuite de conducere

Candidatul de succes ar avea în mod ideal următoarele calificări și experiențe:
• Se cere diploma de liceu. De preferat diplomă de licență,
• 3 ani de experiență în fermă de porci,
• Experienta in conducerea unei echipe de peste 5 persoane constituie un avantaj,
• Excelente abilități interpersonale, de gestionare a timpului și de organizare, cu mare atenție la detalii;
• Experienta cu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint),
• Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă,
• Automotivat și de încredere,
• Experiența într-un rol de conducere ar constitui un avantaj,
• Demonstrează un puternic simț tehnic și înțelegere a producției de porci,
• Capabil să gestioneze prioritățile și să rezolve probleme,
• Împărtășește valorile de bază ale Acuity și Fast Genetics.
• Limba engleză fluent, scris și vorbit

Ceea ce oferim
• Un salariu competitiv bazat pe experiența și calificările candidatului de succes,
• Mediu de lucru incluziv,
• Muncă dinamică și provocatoare pentru persoane talentate.

Acest post va rămâne publicat până la ocupare. Deși apreciem toate cererile pe care le primim, doar candidații aflați în considerare vor fi contactați. Fast Genetics este un angajator cu șanse egale și toți candidații calificați vor fi luați în considerare.
Tip job: cu normă întreagă
Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022