FARMACISTI SI ASISTENTI DE FARMACIE

SC. EUROSANTIS SRL - 10 poziții
Oraș de lucru
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii de specialitate (diplomă de farmacist/asistent de farmacie);
- Se accepta si debutanti (studenti in ani terminali);
- Implicare pe termen lung;
- Persoană serioasă, stabilă;
- Abilități de comunicare și relaționare cu cu clientii;
- Persoane orientate spre rezultate;
- Nivel ridicat de colaborare cu colegii de farmacie si proactivitate.

Descrierea jobului

- Eliberarea medicamentelor cu prescriptie medicala si OTC-uri;
- Identificarea nevoilor pacientilor si formularea recomandarilor;
- Informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Monitorizarea si gestionarea stocurilor.

SC. EUROSANTIS SRL declara grija noastra pentru pacienti, prin cele 12 farmacii din Constanta.
In farmaciile noastre pacientul este intampinat intotdeauna cu caldura si profesionalism, atentia noastra fiind concentrata pe sustinerea si recastigarea sanatatii, oferindu-le toate avantajele de care dispunem.
Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos